Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üllatus New Yorgi Times Square`l: Nasdaq tervitab Eesti rahandusminister Martin Helmet

16.10.2019
Üllatus New Yorgi Times Square`l: Nasdaq tervitab Eesti rahandusminister Martin Helmet

Ameerika Ühendriikides viibiv rahandusminister Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias sellest, kuidas teda selles suurriigis vastu võeti.

“Viibin hetkel USAs ja täna olid kohtumised New Yorgis. Hommikul arutasin ühes rahvusvahelises advokaadibüroos kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised meie pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega toimuks nii, et me oleks protsessis kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse. Lõpuks on kõige suurem kahju tekitatud Eesti mainele ja majandusele. Me räägime minimaalselt sadadest miljonitest, võimalik, et miljarditest.

Lõuna ajal külastasin Nasdaqi peakorterit, et rääkida Eesti kapitalituru arendamisest ning plaanitavate riigofirmade IPOst.

Lahked võõrustajad olid teinud mulle visiidi puhul pahviks lööva üllatuse, pannes oma peakorteri seinal olevale hiigelekraanile tervituse. Jah, see on seesama New Yorgi Times Square, linna kõige ikoonilisem ja tihedam peaväljak. Me võime ju üritada välja arvutada, mida selline reklaam rahas maksab, aga see on tegelikult võimatu. See on lihtsalt hindamatu positiivne reklaam Eestile!

Öelge veel, et me teeme Eesti mainele maailmas kahju. Makske kinni või tehke järgi, oravad!”