Ungari alustas koroonaviiruse vastu vaktsineerimist

Maailm,
- Updated
©UU
Riik süstla otsas.

Ungari alustas laupäeval arstide ja tervishoiutöötajate vaktsineerimist koroonaviiruse vastu pärast esimese Pfizer-BioNTechi vaktsiinipartii saabumist, kuigi Euroopa Liit oli kokku leppinud, et seda tehakse päev hiljem.

Esimesed vaktsiinipartiid jõudsid EL-i liikmesriikidesse reede õhtul ja laupäeva hommikul.

Ungari võimud alustasid vaktsineerimist EL-i kavandatust päev varem. Ka Slovakkia võimud teatasid, et alustavad vaktsineerimist laupäeva õhtul.

Ungari sai esimese partiiga 9750 doosi vaktsiini. Sellest piisab 4875 inimese vaktsineerimiseks, kuna immuunsuse saavutamiseks on vaja kahte vaktsiinisüsti.

Esimesena sai vaktsiinisüsti arst Adrienne Kertesz, edastas uudistekanal M1. “Ma olen oodanud selle saamist kaua aega, kuna minu võime ohutult ja rahulikult töötada sõltub sellest,” ütles Kertesz.

Järgmised vaktsiinipartiid peaksid Ungarisse jõudma lähinädalatel ning massiline vaktsineerimine leiab aset 2021. aasta esimesel poolel.

Ungaris on koroonadiagnoosi saanud üle 315 000 inimese, Covid-19 tagajärjel on surnud ligi 9000 inimest. (AP-AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused