Ungari Eestile: on kummaline, kui kriitikat teevad poliitikud riigist, kelle õhuruumi kaitsevad ka meie lennukid

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Ungari kriitika käib arvatavasti välisminister Urmas Reinsalu väljaütlemiste kohta.

Budapest kutsus välja Eesti suursaadiku Ungaris seoses Eesti poliitikute Ungari suunaliste kriitiliste sõnavõttudega ja selgitas suursaadikule Ungari vaadet Ukraina sõjale.

Ungari välisministeerium kutsus välja suursaadik Raul Toomase ja viis läbi briifingu, milles selgitati Ungari seisukohti ja vaateid seoses sõjaga Ukrainas ning rõhutati, et Ungari kohta levitatavad alusetud valed ja võltsuudised on vastuvõetamatud.

Briifingut läbiviinud riigisekretär Tamás Menczer rõhutas, et Ungari pooldab rahu, mis on ühtlasi ka ainus võimalus peatada füüsilised ähvardused ning lahendada majandusprobleemid ning energiakriis.

„Ungari seisab Ukraina kõrval ja toetab Ukraina territoriaalset suveräänsust ja terviklikkust,“ lisas Menczer. Ühtlasi juhtis Menczer suursaadiku tähelepanu asjaolule, et seoses Ukraina sõjaga on Ungari viinud läbi riigi ajaloos seni pretsedenditu suurusega humanitaartoetusprogrammi.

„On kummaline, kui kriitikat teevad poliitikud riigist, kelle õhuruumi kaitsevad ka Ungari sõdurid ja Ungari lennukid. Ka Ungari on korduvalt panustanud Eesti õhuruumi kaitsmisse,“ täheldas Menczer. Ta märkis, et ka praegu viibivad Ungari väed missioonil Eestis ja et ka ungarlased töötavad Eesti julgeoleku nimel.

Ungari välisministeerium ei täpsustanud, milliste Eesti poliitikute väljaütlemisi problemaatiliseks peetakse, ent eelmisel nädalal Postimehes avaldatud intervjuus ütles Eesti välisminister Urmas Reinsalu, et Eesti valitsuse arvates on Ungari lähenemisviis Venemaa agressioonile Ukrainas äärmiselt kahetsusväärne.

Reinsalu mainis, et kirjutas kirja Ungari välisminister Péter Szijjártóle, milles rõhutas vajadust uute sanktsioonide kehtestamiseks Venemaale. Ühtlasi ütles Reinsalu, et sõnavõtud ja otsused, mis „õõnestavad Euroopa ühtsust“ – viidates ilmselt Szijjártó Moskva visiidile – ei teeni Euroopa julgeoleku huvisid, on moraalselt vastuvõetamatud ega ole mitte ühegi liikmesriigi huvides.

Reinsalu süüdistas Ungari valitsust Lääne sanktsioonipoliitika õõnestamises, mis tema sõnul õõnestavat samas ka Lääne ühtsust ja nimetas seda inimlikult vastuvõetamatuks.

Allikas: Hungary Today

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused