Ungari ei soovi osaleda Istanbuli konventsiooni soopõhises lähenemisviisis

Maailm, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Ungari lipp.

Ungari Vabariigi suursaadik Tallinnas T. E. Kristóf Forrai edastab Ungari sõprade kaudu Eestis ka laiemale Eesti avalikkusele Ungari parlamendi poliitilise avalduse selle kohta, miks Ungari, pidades ülimalt tähtsaks laste ja naiste kaitsmist, ei soovi ühineda Istanbuli Konventsiooniga.

„Rahvusassamblee OGY laste ja naiste kaitse tähtsuse ning Istanbuli konventsiooniga ühinemisest keeldumise kohta pöörab Ungari erilist tähelepanu perede, laste ja naiste kaitsele. Nende õigused on sätestatud Ungari põhiseaduses ja neid järgitakse kogu Rahvusassamblee seadusandliku töö käigus,“ seisab pöördumises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Oleme nõus, et peame reageerima kaasaegse maailma väljakutsetele ja et me ei tohiks alahinnata ohtusid väljaspool meie riigipiire, isegi kui nad täielikult või osaliselt väldivad Ungarit. Lisaks kinnitame, et Rahvusassamblee kui rahva esindamise kõrgeim organ tunnistab oma seadusandliku töö käigus kristluse rolli rahvuse ja selle väärtuste hoidmisel vastavalt rahva tahtele.

Me lükkame tagasi igasuguse välise surve, mille eesmärk on sundida Rahvusassambleed vastu võtma otsuseid, mis on vastuolus Ungari huvide ja Ungari rahva enamuse tahtega. Seda luba silmas pidades, lähtudes meie kindlatest veendumustest, lükkame me tagasi Istanbuli konventsiooni sidumise Ungari ja Euroopa Liiduga.

Me ei toeta Istanbuli konventsiooni ratifitseerimist, kuna ühelt poolt näeb see konventsiooni sätete ülevõtmiseks ette soo määratlusel põhineva lähenemisviisi, ja Rahvusassamblee ei soovi suruda meie riigi õigussüsteemile peale sookontseptsiooni ega Istanbuli konventsiooni soopõhist lähenemisviisi.“

2 commentsOn Ungari ei soovi osaleda Istanbuli konventsiooni soopõhises lähenemisviisis

  • Avatar
    Jaanus Nurmoja

    Viimases lõigus vajaks tõlge arusaadavaks parandamist.

  • Avatar

    Ungarlased julgevad enda riigi ja rahva eest seista.Neid tuleb imetleda,kuidas üks suhteliselt väike rahvas(meiega võrreldes muidugi suur) on nii tublid ja mis peaasi julged.Peame olema toeks nende õiguse eest seismisel.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused