Ungari: EL-i välispiirid peavad jääma suletuks

Maailm,
©Scanpix
Ungari kaitseb oma piire kindlalt.

Ungari immigratsioonivastane valitsus teatas kolmapäeval vastuseks Euroopa rändepaktile, et bloki välispiirid peavad jääma suletuks.

“Alates 2015. aastast on Ungari valitsuse seisukoht migratsiooni küsimuses püsinud selge ja muutumatu,” ütles valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács Twitteris.

“Kuigi Ungari ei toeta kohustuslikku laialijagamist, kaitseb ta ühiseid piire. Ja me eeldame, et saame sama palju toetust kui teised Schengeni riigid, kes neid välispiire kaitsevad,” ütles pressiesindaja.

“Me peame tagama, et EL-i ja Schengeni tsooni välispiirid oleksid suletud igas lõigus,” ütles Kovács.

Alates Euroopa rändekriisist 2015. aastal on Ungari peaministri Viktor Orbáni valitsus rajanud oma piiridele Serbia ja Horvaatiaga turvatud piiritarad ning on keeldunud EL-i põgenike ümberjaotamise kvootidest.

Samuti ehitas Ungari asüülitaotlejatele nõndanimetatud transiittsooni laagrid, mille Euroopa kõrgeim kohus kuulutas tänavu ebaseaduslikeks kinnipidamiskohtadeks.

Ungari valitsus sulges need laagrid vahetult pärast kohtu otsust, kuid Kovácsi sõnul peab EL oma välispiiride kaitsmiseks rajama “välispunktid” asüülitaotluste menetlemiseks.

Kolmapäeval väljakuulutatud EL-i migratsioonipakt teeb ettepaneku tagasilükatud asüülitaotlustega migrantide efektiivsemaks päritoluriiki tagasi saatmiseks.

Austria, mis toetab sarnaselt Ungarile piiravat immigratsioonipoliitikat, reageeris Euroopa Komisjoni kavale vastakate tunnetega.

“Oma ettepanekus on Komisjon liikunud väga palju meie suunas: iseäranis repatrieerimise, välispiiride kaitsmise ja kolmandate riikidega koostöö tegemise valdkondades,” ütles Austria siseminister Karl Nehammer avalduses.

“Kuid meie jaoks on selge see, et migrantide laialijaotamine EL-is on kukkunud läbi.”

“(Migrantide) laialijaotamise alustamist tagaukse kaudu ei tohi lubada,” ütles Austria minister. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused