Ungari Euroopa asjade minister selgitas oma valitsuse poliitikat

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ungari kaitseb Euroopat.

Ungari Euroopa asjade minister Szabolcs Takács ütles Lennart Meri konverentsil, et Ungari peamine eesmärk on muuta Euroopa Liidu ja Komisjoni rändepoliitikat ning vahetada välja Komisjoni tippametnikud.

Ministri sõnul on täiesti legitiimne osa riikide vaade, mille järgi tuleb rännet toetada. Küll aga peaks Ungaril ning riikidel, kes temaga sarnaselt ehk rändevastaselt mõtlevad, olema legitiimne koht laua ääres. Rände toetamine või mittetoetamine peaks tema sõnul olema riikide suveräänne otsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ungari soovib ministri sõnul välja vahetada EL-i institutsioonide tippametnikud inimeste vastu, kes ei ole immigratsiooni toetajad.

“Nädala aja pärast toimuvad Euroopa Parlamendi valimised annavad Euroopa inimestele võimalusi enda vaateid väljendada,” märkis Takács. “Vaatame, milliseks poliitiline kaart kujuneb.”

Szabolcs Takács lisas, et Ungari võimupartei Fidesz pole liikunud eemale Euroopa Rahvaparteist (EPP), vaid EPP ise on endast eemale triivinud.

“Me tahaksime jääda EPP-sse, aga EPP ise peaks EPP-sse jääma,” rääkis minister. Tema sõnul ei saa Fidesz nõustuda positsioonidega, mille suunas rahvapartei on viimaste aastate jooksul liikunud.

Ta tõi näiteks Euroopa ühise maksupoliitika ning niinimetatud esikandidaatide (Spitzenkandidaten) valimissüsteemi, mille vastu on Ungari olnud juba aastaid, ent mille poolt on olnud EPP. “See annab liiga palju võimu Euroopa Parlamendile ja see on ebademokraatlik,” rääkis Takács.

Ungari ministri sõnul on probleem ka hüsteeria, mis tekib siis, kui riik ei jälgi “peavoolu Brüsseli mulli”. Samuti kritiseeris ta sõna “populism” kasutamist negatiivses tähenduses. “Kui vaadata juuri, siis “demos” kreeka keeles ja “populus” ladina keeles tähendavad mõlemad “rahvast”, ütles Takács.

Tema sõnul on suur probleem, et Euroopas on poliitiline eliit liikunud eemale rahvast ning tegeleda tuleks selle põhjustega.

Szabolcs Takács lisas, et Ungari tahab säilitada Euroopa judeokristlikku identiteeti.

“Ungaris ei tee me (võimupartei Fidesz – toim) koostööd äärmusparempoolsetega,” ütles Takács ning märkis, et äärmusparempoolsed jõud on need, kes levitavad juudivastaseid vandenõusid. Sama teevad tema sõnul ka liberaalid ja sotsialistid.

“Antisemitism on probleem kõikjal Euroopas,” rääkis ta ning märkis, et murettekitav on selle seotus radikaalse islamiga. “Meil on probleem Euroopa judeokristliku identiteedi kaotamisega. Me tahame seda säilitada.”

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused