Ungari: Euroopa Komisjon nimetab valeuudisteks ka neid otsuseid, mida ta on juba teinud

Ungari valitsuse kampaaniaplakat.

Ungari rahvusmeelse valitsuse ja globalistliku Euroopa Komisjoni vastasseis jätkub ning isegi tugevneb.

Euroopa Komisjon ründas Ungari valitsuse meediakampaaniat, mis paneb vastutuse Ungari survestamise eest sisserände osas Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile ja skandaalsele miljardärile George Sorosele.

Viktor Orbáni algatatud kampaania piltidel on kujutatud Sorose ja Junckeri naeratavaid nägusid tekstiga „Teil on õigus teada, milleks Brüssel valmistub!“ Kampaania sõnum on, et  EL kavatseb kehtestada sisserändajate kohustuslikud ümberpaigutamiskvoodid, nõrgestada liikmesriikide piirikaitseõigusi ja lihtsustada sisserändajatele viisa andmist.

“Brüssel ei ole viimaste aastate kohutavatest terrorirünnakutest midagi õppinud,” ütles peaminister Viktor Orbán. “Ta tahab tuua Euroopasse veel rohkem migrante. Bürokraadid valmistuvad uute meetmetega migratsiooni kannustama.”

Viktor Orbán avalikustas nimekirja EL-i seitsmest meetmest migratsiooni taganttõukamiseks. Ühena neist püütakse kärpida liikmesriikide õigust oma piiri kaitsta, kavas on ka anda rohkem raha migratsiooni toetavatele poliitilistele rühmitustele, kärpida finantsabi migratsiooni vastustavatele riikidele ning anda migrantidele ettemakstud krediitkaardid.

“Me tahame kaitsta oma julgeolekut ja kristlikku kultuuri,” teatas peaminister ja hoiatas, et Brüsseli bürokraadid püüavad oma eesmärgi saavutamiseks immigratsiooni vastustavate riikide vastupanu murda.

Euroopa Komisjon, kes on vihane Ungari mitmete sammude üle, sealhulgas ka otsuse üle muuta karistatavaks illegaalsele immigratsioonile kaasaaitamist, nimetas pressiesindaja kaudu Ungari süüdistust valeuudisteks, desinformatsiooniks  ja vandenõuteooriaks.

Ungari valitsus aga teatas, et Euroopa Komisjon koostab juba rände edendamise tööplaani. „Viimastel aastatel oleme mitmel korral näinud, et komisjon nimetab isegi kõige ilmsemaid asju desinformatsiooniks ja valedeks, olles ise neid juba ellu viimas,” ütles ajakirjanikele Ungari peaministri büroo riigisekretär Zoltan Kovacs.

Näitena tõi ta selle, et kuigi Euroopa Komisjon eitab, et ta kavatseb võtta kasutusele sisserändajate viisa, on ta juba hääletanud nn humanitaarrändajate viisade kasutuselevõtmise üle. Nende viisade kaudu „institutsionaliseerib Euroopa Liit mis tahes maailmajaost  sisserändamise protsessi” ELi liikmesriikide saatkondade kaudu, nagu sõnastas riigisekretär.

Kovacs ütles, et hoopis Ungari on kaheksa aastat olnud desinformatsioonikampaania sihtmärk ja rahvusvahelised meediakanalid on ehitanud Ungari suhtes narratiivi, mis on täielikus vastuolus reaalsusega.

Allikad: Voice of Europe, BNS

Kommentaarid