Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari: Euroopa Komisjon tahab meid LGBTQ propaganda takistamise pärast taasterahastu rahata jätta

17.09.2021
Asepresident Frans Timmermans esindab Euroopa Komisjoni nägu.
© Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán süüdistas reedel Euroopa Komisjoni, et too takistab LGBTQ agenda piiramise tõttu tekkinud tüli tõttu heaks kiitmast Ungari taastekava, mille alusel antakse toetust koroonapandeemiast toibumiseks.

Euroopa Komisjon vastutab bloki 800 miljardi eurose taasterahastu väljamaksete eest, kuid ei ole Ungari 7,2 miljardi eurosele kavale veel rohelist tuld näidanud.

“Taasteraha on laen, mida Brüssel ei taha meile anda vaidluste tõttu LGBTQ agenda üle,” ütles Orbán usutluses riigimeediale.

Komisjon on 16 liikmesriigi taastekavad lõplikult heaks kiitnud, seitset aga veel vaetakse. Nende hulgas on ka Ungari ja Poola, kel on tekkinud Brüsseliga tüli LGBTQ seaduse ja õigusriigi põhimõtete üle, seda Euroopa Liidu käsitluse tõttu.

Ungari ja EL-i vahel tekkisid pingeid juunis, kui Ungari parlament kiitis heaks LGBTQ ideoloogia vastase seaduse, mis kriitikute sõnul samastab homoseksuaalse propaganda keelamise lasteaedades pedofiiliaga.

Brüssel vangerdab: EL-i kinnitusel ei sõltu Ungari taastekava heakskiitmine LGBTQ seadusest, vaid viivitus on tingitud vajakajäämistest korruptsioonitõrjes ja kohtute sõltumatuse tagamises.

Euroopa Komisjon lükkas juulis Ungari plaani hindamise septembri lõpuni edasi, mispeale teatas Ungari, et püüab leida patiseisu lahenemiseni raha oma eelarvest.

Orbáni sõnul on EL-ilt oodata väljakutseid ka edasidi, aga Ungari seisab oma sõltumatuse eest. Peaminister kinnitas aga, et Ungari ei kavatse ühendusest lahkuda, sest “EL annab Ungarile turu”. (AFP-BNS-UU)