Ungari: Euroopa Komisjon tahab meid LGBTQ propaganda takistamise pärast taasterahastu rahata jätta

Maailm,
©Scanpix
Asepresident Frans Timmermans esindab Euroopa Komisjoni nägu.

Ungari peaminister Viktor Orbán süüdistas reedel Euroopa Komisjoni, et too takistab LGBTQ agenda piiramise tõttu tekkinud tüli tõttu heaks kiitmast Ungari taastekava, mille alusel antakse toetust koroonapandeemiast toibumiseks.

Euroopa Komisjon vastutab bloki 800 miljardi eurose taasterahastu väljamaksete eest, kuid ei ole Ungari 7,2 miljardi eurosele kavale veel rohelist tuld näidanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Taasteraha on laen, mida Brüssel ei taha meile anda vaidluste tõttu LGBTQ agenda üle,” ütles Orbán usutluses riigimeediale.

Komisjon on 16 liikmesriigi taastekavad lõplikult heaks kiitnud, seitset aga veel vaetakse. Nende hulgas on ka Ungari ja Poola, kel on tekkinud Brüsseliga tüli LGBTQ seaduse ja õigusriigi põhimõtete üle, seda Euroopa Liidu käsitluse tõttu.

Ungari ja EL-i vahel tekkisid pingeid juunis, kui Ungari parlament kiitis heaks LGBTQ ideoloogia vastase seaduse, mis kriitikute sõnul samastab homoseksuaalse propaganda keelamise lasteaedades pedofiiliaga.

Brüssel vangerdab: EL-i kinnitusel ei sõltu Ungari taastekava heakskiitmine LGBTQ seadusest, vaid viivitus on tingitud vajakajäämistest korruptsioonitõrjes ja kohtute sõltumatuse tagamises.

Euroopa Komisjon lükkas juulis Ungari plaani hindamise septembri lõpuni edasi, mispeale teatas Ungari, et püüab leida patiseisu lahenemiseni raha oma eelarvest.

Orbáni sõnul on EL-ilt oodata väljakutseid ka edasidi, aga Ungari seisab oma sõltumatuse eest. Peaminister kinnitas aga, et Ungari ei kavatse ühendusest lahkuda, sest “EL annab Ungarile turu”. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused