Ungari: Euroopa Liit seilab ohtlikes vetes, lõhe kontinendi rahvaste ja EL-i institutsioonide vahel laieneb

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ungari justiitsminister Judit Varga (vasakul).

Euroopa Liit on lahkunud turvaliselt rannikualalt ja liigub nüüd ohtlikes vetes, ütles Ungari justiitsminister Judit Varga esmaspäeval Budapestis toimunud konverentsil EL-i tuleviku üle.

Ehkki mitmed EL-i probleemid olid etteennustatavad, ei osanud Varga sõnul keegi õigesti hinnata viimase 15 aasta jooksul esilekerkinud raskuste ulatust. Ta nimetas näiteks ülemaailmset majanduskriisi, migratsioonikriisi, Brexitit ja koroonaviiruse pandeemiat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me kanname jätkuvalt oma minevikuarme, kuid meil on ka võimalus oma kogemustest õppida. Eneseanalüüs on sageli üks edu komponent, mida kiputakse unustama,“ ütles Varga ja lisas, et ehkki koroonaviirus lõi kaardid segamini, ei tohiks jätta tugeva Euroopa ülesehitamist tähelepanuta. „Meil on kohustus oma kodanike ja oma laste ees. Me ei saa lubada endale pikemalt ootamist, me peame alustama dialoogiga tuleviku Euroopa üle.“

Ta ütles, et Euroopa saab olla tugev vaid siis, kui selle liikmesriigid on tugevad ja ainult nii peab EL vastu ajaproovile. Varga sõnul näitas Brexit, et inimestel on kindlad ja tugevad veendumused ning neid tuleb võtta arvesse. Ka koroonaviirus näitas, et kriise on võimalik kõige kiiremini ja tõhusamalt lahendada liikmesriikide tasemel. Sellest hoolimata laieneb lõhe Euroopa rahvaste ning EL-i institutsioonide vahel.

„EL-i institutsioonidel tuleb õppida liikmesriikidelt. Ungari valitsus säilitab jätkuvalt lähedased suhted oma kodanikega ning peab regulaarselt riiklikul tasemel konsultatsioone,“ sõnas Varga.

Konverentsi paneelvestluse ajal viitas europarlamendi saadik József Szájer, et pandeemia ei paralüseerinud liikmesriikide parlamentide ja seadusandjate tööd, küll aga juhtus see Euroopa Parlamendi tööga. „Ja keegi peale europarlamendi saadikute ei märganudki istungite ärajäämist.“

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused