Ungari: Euroopa Liit täidab Sorose plaane liikmesriikide ahelaisse panemisel

Maailm,
- Updated
Ungari kaitseb oma piire nii koroona kui migrantide eest. Pilt on illustratiivne.

„Õigusriigi mehhanism” on lihtsalt uus vahend Euroopa Parlamendi liberaalse, migratsiooni pooldava enamuse käes, et välja pressida ja survestada teisitimõtlejaid rivisse naasma.

Hoolimata varasemast kokkuleppest Euroopa Ülemkogus, teatas Euroopa Parlament koos Euroopa Liidu Nõukoguga eelmisel nädalal, et on saavutanud varasemalt kokku lepituga täiesti vastupidise kokkuleppe ELi rahalise juurdepääsu sidumise kohta kurikuulsate õigusriigi kriteeriumitega.

Ehkki tehingu üksikasjad on veel avaldatud, pole kahtlust, et uut plaani kasutatakse surveks rände vastu seisvate, oma piire kaitsvate ja riiklike suveräänsete õiguste eest seisvate ELi liikmesriikide, näiteks Ungari survestamiseks. Samal ajal, nagu ka peaminister Viktor Orbán on hiljuti öelnud, on häbi, et Brüssel näib olema hõivatud poliitilise väljapressimisega ajal, mil koroonaviiruse pandeemia ohustab mandri tervist ja majandust ning kui me kogeme üha rohkem rünnakuid islamiäärmuslaste poolt meie kodanikele.

“George Soros kirjutas neli aastat tagasi, et riigid, kes keelduvad sisserändajaid sisse laskmast, ei tohiks saada ELi vahendeid,” ütles peaminister Orbán hiljutises raadiointervjuus. Peaminister rõhutas, et see viimane Euroopa Parlamendi rändemeelse enamuse ja ELi roteeruva eesistumise vaheline kokkulepe on vastuolus varasema kokkuleppega, mille riigipead ja valitsusjuhid jõudsid Euroopa Ülemkogul.

Nagu ühest alatust löögist ei piisaks, teatas möödunud neljapäeval juhuslikult Euroopa Komisjon, et alustab rikkumismenetlust mõne Ungari rändega seotud määruse vastu. Seekord vaidlustas EL Ungari tava, et varjupaigataotlejad väljaspool Ungarit esitavad varjupaigataotluse Ungari saatkondades, selle asemel, et lubada neil seda teha riigi territooriumil.

See on klassikaline Sorose mänguraamat: nad kasutavad rahalist väljapressimist, et panna liikmesriigid illegaale ELi pinnale laskma. Ja kui nad on siin, ei saa ükski ELi riik neid tagasi pöörduma sundida.

Eelmisel nädalal lühikese kõnega esinedes tegi peaministri julgeolekunõunik György Bakondi selgeks, et “suureneva ebaseadusliku rändesurve, epideemia ja rändega seotud terrorirünnakute taustal” keeldub Ungari nendest ettepanekutest ja kavatseb teha kõik endast oleneva, et need ei saaks jõustuda.

Vahepeal on Bakondi sõnul rändesurve “intensiivistumas kõikidel marsruutidel”, Itaalia Lampedusa saarele saabub iga päev üle 400 uue illegaali. Aastal 2020 lisas ta, et Ungari võimud tabasid piiril ligi 31 000 illegaali, mis on kaks korda suurem arv, kui 2019. aastal.

Allikas: About Hungary

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused