Ungari inimsõbralik perepoliitika on maailmale eeskujuks saamas

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
Lapsed Budapesti pargis mänguplatsil.

Ungari rahvusmeelne poliitika peaks olema eeskujuks kogu demograafilises kriisis vaevlevale Euroopale, sest see on näidanud vaid positiivseid tulemusi.

Washingtonis asuva Ameerika Katoliikliku Ülikooli professor Chad Pecknold kirjutab Catholic Heraldis, et Ungaris on hakanud inimesed rohkem abielluma, tehakse vähem aborte ja sündimus on tõusnud viimase 20 aasta kõrgeimale tasemele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alates 2010. aastast on abiellumiste arv Ungaris tõusnud 43%, lahutuste arv aga langenud 22,5%. Selline tendents ei ole kindlasti lihtsalt juhuslik, vaid väga hoolikalt ja teadlikult kujundatud perepoliitika tagajärg. Erinevate programmide abiga on Ungaris tõstetud abielu ja perekond taas au sisse, lisaks tegeletakse aktiivselt Ungari kultuurilise identiteedi ja kristliku pärandi kaitsmisega.

„Kohe pärast valimisvõitu 2010. aastal, kui saavutasime 2/3 enamuse parlamendis, otsustasime hakata looma peresõbralikku riiki ja toetada lapsi kasvatavaid peresid,“ ütles Ungari perekonnaminister Katalin Novak.

Hoolimata vasakpoolse opositsiooni raevukast vastupanust, on Orbáni valitsus võtnud vastu seadusi, mille tulemusel on loodud laialdane perekondade toetussüsteem, peresõbralik maksusüsteem, eluaseme toetuse süsteem, 800 000 uut töökohta ja terve hulk teisi võimalusi pere- ja tööelu ühendamise lihtsustamiseks.

Orbáni valitsus on tulnud välja seitsme erineva peresõbraliku programmiga, millega on julgustatud ungarlasi saama rohkem lapsi, seda ühtlasi vastusena Euroopa Liidu massiimmigratsiooni agendale.

„Elame ajal, mil kogu Euroopas sünnib üha vähem lapsi. Läänes kompenseeritakse seda immigratsiooniga,“ ütles peaminister Victor Orbán veebruaris peetud kõnes Budapestis.

„Ungarlased näevad seda asja teises valguses. Me ei vaja lihtsalt arve, me vajame ungari lapsi,“ lisas Orbán. 1. juulil jõustub veel üks uus seadus, millega hakatakse kompenseerima eluasemelaenust teise lapse sünniga 3000 eurot ja kolmanda lapse sünniga 12 000 eurot, ühtlasi alustatakse suurte perede autoostu toetusprogrammiga. Alates 2020. aastast hakkavad kõik vähemalt nelja lapse emad saama eluaegset tulumaksusoodustust.

„Ungari on tõestanud, et perekonda toetav poliitika on rahvale kasulikum, kui ideoloogilise diktaadi nimel aetav poliitika eesmärgiga kahandada inimese päritolu ja perekonna tähtsust,“ märgib Pecknold.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused