Ungari justiitsminister Judit Varga: käed eemale vabast Poolast

Maailm,
©UU
Ungari justiitsminister Judit Varga.

Ungari justiitsminister Judit Varga avaldab sotsiaalmeedias toetust oma suveräänsuse eest võitlevale Poolale.

“Brüsseli imperialistlikud ambitsioonid tuleb peatada! Me tervitame Poola Vabariigi konstitutsioonikohtu otsust!

Varssavi konstitutsioonikohus otsustas neljapäeval, et ELi lepingute teatud sätted ei ole kooskõlas Poola põhiseadussüsteemiga. Poola konstitutsioonikohtu enamuse arvamuse kohaselt ei tähenda ELi liikmelisus seda, et EL Kohus saaks tühistada riikide põhiseadused või et Poola oleks oma suveräänsuse täielikult ELle üle andnud.

Otsus on loomulikult tekitanud Brüsseli mullis ja Lääne-Euroopa eliidi seas tohutu pahameele.

Sarnaselt Poolaga usub ka Ungari suveräänsuse ja enesemääramise põhiväärtustesse. Ungari on seetõttu valitsuse otsusega meie Poola sõprade eest seismas.

Mõistame täielikult Poola reageeringut, mille on põhjustanud ELi institutsioonide halb tava, mis rikub volituste delegeerimise põhimõtet.

On saabunud aeg blokeerida ELi mõjuvõimu varjatud suurendamine, volituste salakaval üleandmine!

Piirid riikide põhiseaduste ja ELi õiguse vahel on aluslepingutes selgelt sätestatud ja neid ei saa meelevaldselt rikkuda.

EL institutsioonid peavad austama liikmesriikide rahvuslikku identiteeti ning poliitilist ja põhiseaduslikku süsteemi. Nad ei saa piirata liikmesriikide riiklikku suveräänsust!”

Kommentaar: Näib, et meil Eestis isegi ei mõisteta, et riigi iseseisvusest ja suveräänsusest ollakse ilma jäämas. Ei ühtki häält Poola iseseisvuse kaitseks. Otse vastupidi. Peavool on Brüsseli poolel mõistmas hukka suveräänsuse deklareerimist meie Poola naabri poolt. Eestil on aeg sõnumiks: käed eemale vabast Poolast!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused