Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ungari keelab pandeemia ägenemise tõttu reisimise Aafrikast ja enamikust Aasia maadest

-
12.07.2020
Mask
© Uued Uudised

Ungari valitsus teatas pühapäeval, et keelab koroonaviiruse juhtumite üleilmse kasvu tõttu inimeste saabumise Aafrikast ning enamikust Aasia maadest, välja arvatud Hiinast ja Jaapanist; samuti on kavas piirata sissesõitu paljudest Euroopa riikidest.

Peaminister Viktor Orbáni kabinetiülem Gergely Gulyás ütles, et Ungari tervishoiuametnikud on paigutanud 154 riiki koroonaviiruse juhtumite arvu järgi kolme riskikategooriasse.

“Me peame kaitsma oma turvalisust, et viirust ei toodaks välismaalt sisse… kodus on meil aktiivsete nakatumisjuhtumite arv langemas ja me tahame seda suunda hoida,” ütles ta Budapestis ajakirjanikele.

Sisenemine Ungarisse keelatakse alates teisipäeva südaööst nende riikide kodanike jaoks, mille ohutase on hinnatud punaseks. Sinna kuuluvad kõik Aafrika ja Aasia maad, välja arvatud Jaapan ja Hiina.

Euroopa riikidest on punases alas Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Põhja-Makedoonia, Kosovo, Valgevene ja Montenegro ning Ungari naaberriik Ukraina.

Ungari kodanikud, kes saabuvad punaseks märgitud riikidest, peavad Gulyási sõnul läbi tegema viirusetesti ja kohustusliku kahenädalase karantiini.

Kollaste maade hulgas on näiteks USA, Ühendkuningriik, Norra, Serbia, Venemaa, Hiina ja Jaapan. Sealt saabuvad kodanikud lähevad samuti kahenädalasse karantiini, kui nad ei ole viie päeva jooksul andnud viiruse suhtes negatiivset testitulemust.

Sama piirang laieneb ka nelja Euroopa Liidu liikmesriigi suhtes. Need on Bulgaaria, Portugal, Rootsi ning Ungari naaber Rumeenia. Ilma piiranguta jätkub sissesõit üksnes rohelise kategooria riikidest.

Peaaegu kümne miljoni elanikuga Ungari on võrreldes muu Euroopaga vaid kergelt pandeemia all kannatanud. Kinnitust on leidnud veidi üle 4200 koroonaviiruse juhtumi ning COVID-19 on nõudnud 595 inimese elu.

Varem sel kuul teatas Orbán viiruseohule viidates, et Ungari ei kavatse täita Euroopa Liidu soovitust eemaldada reisipiirangud paljude EL-i mittekuuluvate riikide suhtes.

Euroopa Liit teatas piirileevendusest 30. juunil, kuid jättis selle rakendamise liikmesriikide hooleks. Muuhulgas sooviti sellega päästa Euroopa kõvasti räsitud turismisektorit.

Nakatumiste ja surmade arv on kasvanud paljudes maailma suurimates maades ning USA-s on juba üle kolme miljoni kinnitatud haigusjuhtumi.

Euroopas on paljud riigid viiruse küll edukalt kontrolli alla saanud, kuid ka siin on viimastel nädalatel näha kasvu. (AFP-BNS)