Ungari lükkas tagasi EL-i lahmiva õigusriigi raporti

Maailm,
©Scanpix
Ungari justiitsminister Judit Varga.

Ungari justiitsminister nimetas kolmapäeval Euroopa Liidu õigusriigiraportit absurdseks ja vääraks ning selle koostamisel kasutatud allikaid kallutatuks ja läbipaistmatuks.

Iga-aastases raportis väljendati kriitilist meelt Ungari ja Poola kohtute sõltumatuse pärast, mille Ungari justiitsminister Judit Varga tagasi lükkas.

“(Euroopa) Komisjoni õigusriigi raport on absurdne ja väär. See ei saa olla alus mingiks edasiseks aruteluks õigusriigi üle Euroopa Liidus,” ütles Varga Facebookis tehtud postituses.

Komisjoni raport esitati ajal, mil EL-i liidrid valmistuvad neljapäeval ja reedel peetavaks tippkohtumiseks.

Ungari on ähvardanud tõkestada EL-i taastuskava, kui sellega kaasnevad tingimused seoses õigusriigi olukorraga.

“Raporti allikate valik on kallutatud ja läbipaistmatu,” ütles Varga, lisades, et dokumendi koostamisel mängisid rolli kodanikuühiskonna organisatsioonid, mida rahastab Ungaris sündinud USA globalisti George Sorose mõjuvõrgustik Open Society Foundations.

Euroopa Komisjoni raporti on kirjutanud organisatsioonid rahvusvaheliselt rahastatud võrgustikust, mis viib Ungari vastu läbi poliitilist kampaaniat, ütles Varga.

Ungari justiitsminister ütles avalduses riigi meediavabaduse olukorra kohta: “Ungari on üks väheseid liikmesriike, kus meedias, ideoloogilistes vaidlustes ja üldsuse arvamuses valitseb tõeline pluralism.” See on kontrastiks Lääne-Euroopa meediamaastikule, mida domineerivad vasakpoolsed ja liberaalsed väljaanded, ütles Varga. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused