Ungari näitel: Euroopa Komisjon sekkub liikmesriikide siseasjadesse

Rubriik Maailm On
- Updated
Ungari ja Euroopa Liidu lipp

Euroopa Komisjon saatis Ungarile läinud reedel ametliku teate, milles hoiatas Ungarit, et riigi uued koroonaviiruse pandeemiast tulenevad varjupaigataotlemise protseduurid, mis ei lase varjupaika piiril taotleda, on vastuolus Euroopa Liidu direktiividega.

Uue korra kohaselt peavad Ungaris varjupaika soovivad kolmandate riikide kodanikud esmalt varjupaika taotlema väljaspool Euroopa Liitu asuvates Ungari saatkondades, kus neile väljastatakse spetsiaalne sissesõiduluba, vahendab RFERL.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjoni hinnangul on selline reegel lubamatu, kuna see piirab juurdepääsu varjupaiga küsimiseks isikutel, kes viibivad juba Ungari territooriumil või piiril. Ungaril on aega kaks kuud, et teatele vastata.

See on järjekordne näide sellest, kuidas Euroopa Liidu institutsioonid sekkuvad liikmesriikide siseasjadesse, võttes järjest tükk tüki haaval ära nende suveräänsust.

Samal ajal on alanud uus terrorismilaine Euroopas, kus lahkelt vastu võetud pagulased tapavad süütuid inimesi.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused