Ungari pani ette embargo kehtestamise meritsi tarnitavale Vene naftale

Maailm,
©Scanpix
Ungari välisminister Péter Szijjártó.

Ungari teeb ettepaneku kehtestada embargo Venemaa naftatarnetele meritsi, säilitades samal ajal naftajuhtmete töö, ütles Ungari välis- ja välismajandusminister Péter Szijjártó.

“Kui Euroopa Liit tahab Venemaad naftasektoris karistada, siis kehtestagu embargo meritsi tarnitavale naftale, sest see moodustab ülekaalukalt suurima osa Venemaa naftatarnetest Euroopasse, torujuhtmetest tuleb väiksem osa,” ütles ta usutluses Fox Newsile.

“Kui neile teha erand, saab meie majandus edasi toimida ja EL saavutaks oma eesmärgi,” lisas ta.

“Vaatame, kas teised liikmesriigid on nõus, kas Euroopa Komisjon ja kõrge esindaja nõustuvad meie ettepanekuga,” ütles Ungari minister.

Budapest ei saa Venemaale kehtestatud embargo korral osta teistest allikatest piisavalt naftat, ütles Szijjártó. “Kui meid Venemaa naftast ära lõigatakse, on füüsiliselt võimatu osta piisavalt naftat ühestki teisest allikast, et meie riik ja majandus ära toita,” ütles ta Fox Newsile.

Tema sõnul “ilma Vene kütuseta Ungari majandus suretatakse”.

“Selleks, et rafineerimisprotsess tehnoloogiliselt ümber kujundada ja me saaksime töödelda mujalt kui Venemaalt pärit naftat, vajame 550 miljonit euro eest täiendavaid investeeringuid,” ütles Szijjártó.

“Euroopa Komisjon on juba välja pakkunud kuus sanktsioonipaketti (Venemaa vastu – IF), viit neist toetasid kõik, sealhulgas Ungari. Nüüd kuues pakett tekitab meile tohutuid probleeme,” rõhutas Ungari välisminister. Ta märkis, et 65 protsenti naftatarnetest tema riiki tuleb Venemaalt. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused