Ungari parlament andis peaminister Viktor Orbánile loa EL-i taastumiskava vetostamiseks

Maailm,
©Scanpix
Ungari on Viktor Orbani juhtimisel olnud edukas kõiges, ka viirusega võitlemises.

Ungari parlament andis teisipäeval peaminister Viktor Orbánile mandaadi Euroopa Liidu pandeemiast taastumise paketi vetostamiseks, juhul kui Budapest peab kokkulepet ebaõiglaseks, või kui see sisaldab tingimusi Ungari õiguskorrale.

EL-i liidrid kohtuvad selle nädala teises pooles, et leppida kokku 750 miljardi euro suuruses koroonaviiruse abipaketis, mille eesmärgiks on aidata viirusest enim räsitud riike.

Viktor Orbán ütles, et vetostab kokkuleppe juhul, kui Ungari taolised vaesemad EL-i liikmesriigid saavad rikkamatest riikidest vähem toetust või juhul, kui surutakse peale Brüsseli nägemust õigusriigist või migrantide vastuvõtmise kohustuslikuks muutmisega seotud tingimusi.

“Rahastamise sidumine poliitiliste ja ideoloogiliste tingimustega “õigusriigi” pealkirja all ei ole vastuvõetav,” seisis parlamendi resolutsiooni tekstis.

Raha tohib kasutada vaid majanduskasvu taastamiseks, töökohtade kaitsmiseks ja loomiseks, seisis teisipäevases resolutsioonis.

Orbán ütles reedel, et laenupakett “peab olema õiglane ja paindlik” ning “ei tohi olla segatud poliitikaga”.

“Igasugune katse segada kokkulepet õigusriigi temaatikaga muutuks paratamatult poliitiliseks vaidluseks. Kui need kaks asja segi ajada, siis ei toimu mingit majanduse taaskäivitamist ega tule mingisugust eelarvet,” lisas ta.

Orbánil pole juriidiliselt Ungari esindamiseks välismaal parlamendi resolutsiooni vaja, kuid ta on neid ka varem kasutanud, et näidata Brüsselile Ungari üksmeelt.

Õigusriigi väidetav nõrgenemine Ungaris ning Orbáni rahvusmeelne ja immigratsioonivastane poliitika on põhjustanud Budapesti ja EL-i liidrite vahel tüli.

Resolutsioonis öeldakse ka, et Brüsseli jätkuvad Ungari-vastased artikkel 7 sanktsioonid EL-i väärtuste rikkumise eest tuleb lõpetada või muidu Ungari valitsus päästeplaani ei toeta. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused