Ungari peaminister tahab luua Euroopas uue parempoolse poliitilise jõu

Maailm,
Matteo Salvini ja Viktor Orban. (Foto: Scanpix)

Ungari peaminister Viktor Orbán teatas reedel, et kohtub peatselt Poola ja Itaalia parempoliitikutega, et arutada Euroopas uue rahvusliku poliitilise jõu loomist.

Orbán ütles usutluses riigiraadiole, et on kontaktis Poola peaministri Mateusz Morawiecki ja Itaalia endise siseministri Matteo Salviniga, kelle erakonnad on tema Fideszile maailmavaateliselt lähedased.

“Poola, Itaalia ja Ungari püüavad Euroopa paremtiiba reorganiseerida, me kohtume varsti ja teeme tulevikuplaane,” ütles ta.

Ungari võimupartei Fidesz lahkus neljapäeval Euroopa Rahvaparteist (EPP), öeldes, et too on muutunud vasakpoolsete ripatsiks.

Ungari valitsusel on olnud aastaid Brüsseliga lahkhelid õigusriigi põhimõtete ja euroopalike väärtuste pärast – Ungari toetab neid traditsionaalses mõistes, Brüssel aga “uusnormaalsuste” kontekstis.

Fideszi 11 europarlamendi liiget on praegu fraktsioonitud, kuid mõnede vaatlejate arvates võivad nad liituda Euroopa Konservatiivide ja Reformistidega (ECR), kus on Poola võimuerakond Seadus ja Õiglus (PiS) või parempoolse fraktsiooniga Identiteet ja Demokraatia, kuhu kuulub ka Salvini Liiga.

Seaduse ja Õigluse Euroopa Parlamendi liige Ryszard Czarnecki ütles plaanide kohta: “Kindlasti peaks otsima seda, mis ühendab ja mitte seda, mis lahutab.”

Kindel immigratsioonivastane Salvini kinnitas samuti, et arutab Poola ja Ungari poliitikutega uue parempoolse poliitilise jõu loomist europarlamendis.

“Me töötame selle nimel, et luua midagi uut, kuna Euroopa iganenud mõtlemisviisiga ei suudeta vastata 2021. aasta hädaolukordadele ja vajadustele,” sõnas ta. (AP– BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused