Ungari peaminister Viktor Orbán: Euroopa ei tohi alluda Sorose võrgustikule

Maailm,
Ungari peaminister Viktor Orban on üks maailma liidreid.

Ungari peaminister Viktor Orbán vastas oma kodulehel George Sorose hiljuti ilmunud artiklile, mille avaldas ka Eesti Päevaleht.

“Paljude arvates ei peaks ühe riigi peaminister laskuma väitlusesse George Sorosega. Nende inimeste väitel on Soros majanduskurjategija, kes on saanud rikkaks tänu spekulatsioonidele, kes on hävitanud miljonite inimeste elud ja tegelenud väljapressimisega lausa tervetelt riikidelt. Nii nagu ühe riigi valitsus ei tohiks pidada läbirääkimisi terroristidega, ütlevad nad, ei peaks peaminister pidama debatte majanduskurjategijatega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ometi olen ma sunnitud seda tegema, nimelt Project Syndicate’i kodulehel 18. novembril ilmunud artikli tõttu, milles Ungari päritolu aferist ja miljardär George Soros andis Euroopa Liidu liidritele sisuliselt kätte omapoolsed käsud. Artiklis instrueerib Soros karmilt karistama liikmesriike, kes ei taha liituda globaalse „avatud ühiskonna“ sildi all ühinenud Euroopa impeeriumiga.

Läbi aegade on Euroopa tugevuseks olnud just rahvused. Ehkki erinevat juurtega, on Euroopa rahvaid alati sidunud ühine usk. Meie kogukondade alussambaks on Euroopa perekonna mudel, mis omakorda tugineb judeokristlikele traditsioonidele. Just kristlik vabadus tagas meile meie mõttevabaduse ja meie kultuuri ning aitas kaasa sõbraliku konkurentsi tekkimisele. Just see võrratu kontrastide sulam tegi Euroopast sajandite jooksul maailma juhtiva jõu.

Kõik katsed liita Euroopa ühtse imperialistliku egiidi alla on ebaõnnestunud. Nii kinnitabki ajalooline kogemus, et Euroopa saab taas suureks siis, kui Euroopa rahvad saavad taas suureks ning seisavad vastu igasugustele imperialistlikele ambitsioonidele.

Nüüd on taas liikvel suurjõud, mis püüavad hävitada Euroopa rahvaid ning suruda kogu kontinent ühe globaalseks egiidi alla. Sorose võrgustik on pugenud Euroopa bürokraatide ja poliitilise eliidi sekka ning töötanud juba aastaid selle nimel, et Euroopast saaks immigrantide kontinent. Praeguseks on Sorose võrgustik – mis tegeleb globaalse avatud ühiskonna edendamisega ning üritab hävitada rahvuslikke raamistikke – Euroopa Liidu riikide kõige suurem oht. Võrgustiku eesmärgid on väga ilmsed: luua migratsiooni mahitamisel multietnilised, multikultuursed avatud ühiskonnad, võtta rahvusriikidelt ära iseotsustusõigus ja anda see globaalsele eliidile.

Euroopa Liitu on tabanud paljud hädad: 2008. aasta majanduskriis, mis ületas oma ulatuselt mitmed varasemad; 2015. aasta migratsioonikriis; 2020. aasta hävitav globaalne pandeemia. Euroopa ei ole oma varasematest kriisidest veel toibunudki, seetõttu on oht, et COVID-19 pandeemia toob kaasa veelgi suuremad probleemid. Juba võibki näha märke: mitmetes riikides on kasvanud riigivõlg ja tööpuudus, mitmed majandused on väga raskes olukorras. Vajadus Euroopa solidaarsuse, Euroopa rahvaste üksteisele toeksolemise järele, ei ole kunagi olnud suurem.

Kõigi nende kriiside puhul ei ole end filantroobiks nimetav spekulant pidanud kordagi oluliseks Euroopa rahvaste huvisid, ta on tegutsenud ainult omakasupüüdlikest huvidest lähtuvalt. Mäletatavasti ründas ta majanduskriisi ajal Ungari forinti ja Ungari suurimat panka ning plaanis kiirendada ning rahastada immigrantide laialijagamist migratsioonikriisi ajal; nüüd siis tuleb ta välja ideega, mille kohaselt peaksid liikmesriigid hakkama üksteist solidaarsuse ja vastastikuse toetamise asemel hoopis karistama.

George Sorose juhitud võrgustik on täielikult paljastanud oma avaliku sekkumishuvi. Ta tahab survestada rahvusriike tugevamini kui kunagi varem. Ta ässitab Euroopa inimesi üksteise vastu üles. Võrgustiku tegevus meenutab labürinti, mida mööda on jõutud välja väga erinevatesse avaliku elu valdkondadesse.

George Sorose palgal on terve hulk poliitikuid, ajakirjanikke, kohtunikke, bürokraate ja poliitilisi agitaatoreid, kes kõik peidavad end nn kodanikuühiskonna organisatsioonide sildi taha. Ning ehkki miljardär süüdistab kõiki oma vaenlasi korruptsioonis, on ta ise maailma kõige suurem korruptant. Ta maksab kinni ja ostab ära igaühe, kui vaid saab, ja neid, keda tal ära osta ei õnnestu laimatakse, alandatakse, hirmutatakse ja hävitatakse võrgustiku muljetavaldava relva, vasakmeedia pataljonide abiga.

Paljud EL-i kõrged bürokraadid töötavad koos Sorose võrgustikuga ühtse impeeriumi loomise nimel. Nad tahavad luua institutsionaalse süsteemi, mis suruks avatud ühiskonna egiidi all Euroopa vabadele ning iseseisvatele rahvastele peale ühtse mõtlemismalli, ühtse kultuuri ja ühtse sotsiaalse mudeli. Just see on ka peidus nn õigusriigi ettepaneku taga, mis tegelikkuses ei tähenda mitte õigusriigi, vaid tugevama õiguse tunnustamist. Täpsem oleks nimetada seda „enamuse õiguseks“.

Meie erinevused on väga ilmsed. Soros tahab avatud ühiskonda, meie aga turvalist ühiskonda. Tema sõnul võib demokraatia olla ainult liberaalne, meie leiame, et see võib olla ka kristlik. Tema arvates võib vabadus olla vaid eneseteostuse teenistuses, ent meie meelest saab vabadust kasutada ka Kristuse õpetuse järgimisel, oma riigi teenimisel ja oma perede kaitsmisel. Kristliku vabaduse aluseks on vabadus otsustada. See on nüüd sattunud ohtu.

EL-i idapoolses osas teatakse hästi, mida tähendab vabadus. Kesk-Euroopa ajalugu on olnud lõputu võitlus suurte impeeriumitega oma vabaduse eest, pidev lahing võita endale otsustusõigus oma saatuse üle. Kibedamaigulise ja vahetu kogemuse tõttu teame, et iga impeerium toob endaga orjuse. Endiseid vabadusvõitlejaid on veel järel terve hulk – endises idablokis Eestist Sloveeniani, Dresdenist Sofiani –, inimesed, kes isiklikult mäletavad, mida tähendab türanniale vastu astumine, õigusriigi puudumine ja selle kommunistlik versioon; hirmutamised, materiaalne ja moraalne häving, füüsiline ja mentaalne vägivald. Me ei taha seda enam.

Lääne liidrid, kes on elanud kogu oma elu neile edasi antud vabaduses ja õigusriigis, peaksid nüüd kuulama neid, kes on oma vabaduse eest võidelnud ja kes – oma isiklikust kogemusest lähtuvalt – suudavad teha vahet päris õigusriigil ja türannial, s.t õigusriigi puudumisel. Sellised Lääne liidrid peavad leppima, et 21. sajandil ei anna me enam käest vabadust, mille eest me 20. sajandi lõpus võitlesime.

Lahingud uue Brüsseli impeeriumi eest ja vastu ei ole veel lõppenud. Brüssel paistab justkui kapituleeruvat, kuid mitmed rahvusriigid jätkavad vastupanu. Kui me tahame säilitada oma vabadust, ei tohi Euroopa alluda Sorose võrgustikule.”

Viktor Orban, Ungari peaminister

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused