Ungari peaminister Viktor Orban: hea pereisa ja madjarite püsimajäämise eest võitleja

Viktor OrbanViktor Orban

Kes on jälginud tipp-poliitikute eraelu, see on ka tõdenud, et vasakliberaalse maailmavaatega poliitikud on valdavalt lastetud (Merkel, Juncker, Macron, ka paljud Eesti poliitikud, eriti sotsid), tõelisi euroopalikke väärtusi toetavad inimesed aga on loonud suure ja kokkuhoidva pere.

Vasakliberaalse maailmas paljukirutud ja samas rahvusmeelses kogukonnas palavalt armastatud Ungari peaminister Viktor Orbán on abielus ja tal on viis last.

Viktor Orbani pere

Viktor Orbán (sündinud 31. mail 1963 Székesfehérváris) on Ungari poliitik, peaminister alates 29. maist 2010. Ta oli peaminister ka aastatel 1998 kuni 2002.

1987. aastal lõpetas ta Loránd Eötvösi Ülikooli õigusteaduse erialal. Alates 2003. aastast on Orbán parempoolse Fideszi partei liider, parteijuhina tegutses ta ka aastatel 1993 kuni 2000. Alates 2002. aastast on ta Euroopa Rahvapartei aseesimees.

Millegipärast on kujunenud nii, et ennast progressi ja kõige hea eest võitlejatena reklaamivad riigijuhid ja tipp-poliitikud ei hooli oma järelkasvu eest, enamik “pahadest” aga on üles kasvatanud tublid lapsed või tegelevad sellega ka praegu.

Kommentaarid