VIDEO: Ungari peaminister Viktor Orbán jäi Ungari ja Serbia vahelise piiriga väga rahule

Ungari piiritara tagab riigile kaitstuse.

Ungari peaminister Viktor Orbán külastas Tompa piiriületuspunkti, et kontrollida piirivalve tõhusust ning avaldada austust piiri valvavatele sõduritele ja politseinikele.

“Kui seda piiri ei oleks, tungiksid kümned tuhanded sisserändajad igal aastal Ungarisse,” ütles Orban. Peaminister meenutas 2015. aasta rändekriisi, mille tõkestamisel oli oluline osa ka Ungaril, vahendab http://abouthungary.hu.

“Väga halb oli näha meie riiki nii haavatavana, kuid tänaseks oleme ehitanud kaasaegsete seadmetega varustatud piiri, mille peale võiksid kõik maailma riigid kadedad olla,” sõnas  Viktor Orbán. Peaminister ütles, et piirivalve suudab kaitsta Ungarit igasuguse vägivaldse sissetungi eest.

Politsei hinnangul oleks 2017. aastal tara puudumisel üle piiri tulnud umbes 45 000 sisserändajat, et jätkata ebaseaduslikku teekonda Lääne-Euroopasse. “Piiritara ei kaitse mitte ainult Ungarit, vaid kogu Euroopat,” rõhutas Orban.

Ungari loodab endiselt, et Lääne-Euroopa osaleb kaitseliini ehitamise rahastamises. “Me ehitasime selle oma raha eest ja me ootame, et Euroopa aitaks kulude katmisele kaasa, kuivõrd see kaitseb meid kõiki,” ütles peaminister.

Viktor Orbán oli lisaks piirile rahul ka hästi koolitatud politseitöötajate ja piirivalve sõduritega.

Kommentaarid