Ungari piirivalvurid andsid vande kaitsta tsivilisatsiooni

Maailm,
- Updated
1442504286113

Budapesti Kangelaste väljakul andis esmaspäeval vande üle 860 noore mehe, kes asuvad tööle piirivalvuritena, teatab Ungari valitsuse veebileht. Tseremoonial pidas kõne peaminister Viktor Orbán, kes teatas, et Ungari rahvas ei lase globaalsel migratsioonilainel oma riiki tundmatuseni muuta.

Ungari rahvas tahab rahu, korda ja julgeolekut, ütles peaminister. Rahvas ei taha kaost, ja sellistel rasketel aegadel tõusevad ausse just need, kelle tööks on kaitsta seadust ja korda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Te olete meie kultuuri, eluviisi ja iseseisvuse kaitsjad,” ütles Orbán piirivalvuritele ja lisas, et nende ülesanne on kaitsta Ungarit, Euroopat ja meie piire.

Peaminister ütles, et piirivalvurid peavad jääma inimlikuks, kuid samas kompromissitult täide viima Ungari seadusi.

Ta sõnas, et Ungari tuhandeaastane omariiklus annab ungarlastele vastuvaidlematu õiguse kaitsta oma piire, oma kodanikke ja oma kultuuri. Ungaril on õigus otsustada, kes tohivad riiki siseneda ja kes mitte, ja tuleb kindlustada, et kõik, kes on riiki lubatud, järgiks Ungari seadusi. “Teie ülesanne on see kindlaks teha, mis puudutab neid, kes ületavad Ungari piiri,” teatas peaminister, lisades, et nende ees keeruline ülesanne, millega noored äsja korravalvejõududega liitunud mehed peavad harva silmitsi seisma.

Orbáni sõnul on kõiki rekordeid purustav immigratsioonilaine maailma oma tavaliselt kursilt kõrvale tõuganud. Euroopas on rahu valitsenud palju aastakümneid, kuid “ajalugu on nüüd ukse lahti murdnud”, ja me oleme pidanud õppima, et ei rahu, kord ega julgeolek pole midagi iseenesestmõistetavat. Me peame pingutama, et neid alal hoida, ütles ta, rõhutades, et Ungari seisab silmitsi katsumusega, mida riik ei ole näinud Balkani sõdadest saadik. Mõne kuuga on Serbia–Ungari piirile saabunud Szegedi linna suurune (Szegedis on 160 000 elanikku) rahvamass.

Samuti rõhutas peaminister, et kõikjal kiidetakse korravalvejõudude pingutusi viimastel nädalatel. See on välja teenitud ausa töö, kannatlikkuse ja inimlikkusega, ütles ta.

Viimaks meenutas Orbán, et piirivalvurid peavad valmistuma kokkupõrkeks inimestega, kes usuvad oma unelmate täitumist Euroopas. Neile tuleks vastata sellega, mida on õpitud oma vanematelt ja õpetajatelt, ütles ta: “Teie vormi all on peidus nii lihas kui ka süda. Vaja läheb mõlemat.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused