Ungari, Poola ja Tšehhi: von der Leyeni rändekava püüab migratsiooni hallata, mitte peatada

Maailm,
©Scanpix
Kohtumise järel.

Rühm Kesk-Euroopa riike lükkas neljapäeval tagasi Euroopa Liidu uue rändekava, sest see pole piisavalt jõuline, et lahendada teravaid probleeme.

Rände suhtes skeptilised Ungari, Poola ja Tšehhi Vabariigi juhid kohtusid EL-i tippjuhtidega, kuid seni pole ühisarusaamale jõutud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Komisjon esitas tugevamat piirikontrolli ja negatiivse vastuse saanud varjupaigataotlejate tagasisaatmist puudutava uue kava kolmapäeval.

Ungari peaminister Viktor Orbán leidis, et meetmed ei lähe piisavalt kaugele ning pagulaste läbivaatamisega tuleb tegeleda laagrites, mis peavad jääma väljapoole Euroopa piire.

Orbáni sõnul istub uue ettepaneku toon talle küll varasemast paremini, kuid peamine lähenemine pole muutunud.

“Nad püüavad migratsiooni hallata, aga mitte migrante peatada,” ütles ta. “Ungari positsioon on migrandid peatada. Need on kaks eri asja,” selgitas Orbán.

“Uus rände- ja varjupaigalepe” vahetab välja senise Dublini leppe, mille läbikukkumist Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen on möönnud.

Ettepanekute kohaselt saavad need liikmesriigid, kes ei taha vabatahtlikult võtta endale rohkem sisserändajaid, asuda juhirolli tagasi lükatud asüülitaotlejate nende kodumaale saatmises. Sellise sammuga aitaksid liikmesriigid vähendada nende riikide koormust, kuhu enamik paadipõgenikke esmalt jõuab.

Tšehhi peaminister Andrej Babiš pidas asüülitaotlejate kodumaale saatmise lükkamist migrante mittesoovivate riikide kanda “põhimõtteliselt nonsensiks”.

“Esimese mulje järgi paistab, et Euroopa Komisjon ei ole aru saanud, et ebaseadusliku migratsiooni peatamiseks peame me peatama ebaseaduslikud migrandid, kui nad jõuavad Euroopa pinnale,” ütles Babiš.

Ka Poola peaministri Mateusz Morawiecki sõnul jäävad Visegrádi rühma riigid tõhusama piirikontrolli nõudmise juurde.

Pärast kohtumist Ungari, Tšehhi ja Poola juhtidega ütles von der Leyen, et see oli “hea arutelu” ja nad nõustusid jätkama tihedat koostööd. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused