Ungari referendumil toetasid madjarid laste kaitsmist agressiivse seksualiseerimise eest

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ungaris toimunud valimised ja referendum olid rahvusmeelsetele jõududele edukad.

Pühapäeval Ungaris toimunud parlamendivalimistega samaaegselt toimus ka referendum seaduse üle, mille eesmärk on kaitsta lapsi LGBT-propaganda, pedofiilide ning seksuaalse sisuga materjalile ligipääsemise eest. Rahvahääletuse tulemused näitasid ülekaalukat toetust seadusele, kuid kuna hääletusel jäi arvukate rikutud sedelite tõttu ületamata 50% osaluskünnis, ei ole referendumi tulemus kehtiv.

Möödunud aasta juunis esitas Ungari valitsus parlamendile uue õigusakti, mille eesmärk on karmistada sanktsioone pedofiilsete kuritegude eest ja laiendada seda tüüpi kuritegude ennetamise süsteemi. Vasakpoolne opositsioon reageeris seaduse vastu võtmisele demonstratsiooniga ja boikoteeris plenaarhääletust, asudes ühtlasi levitama seaduse kohta valeinfot nii Ungari kui ka rahvusvahelises vasakmeedias.

Seetõttu otsustati korraldada seaduse osas referendum. Hääletusele pandi neli küsimust:

1. Kas te pooldate seksuaalse orientatsiooni teemaliste tundide korraldamist riiklikes koolides alaealistele lastele ilma vanemate nõusolekuta?

2. Kas te toetate soomuutmisprotseduuride reklaamimist alaealistele lastele?

3. Kas te toetate, et alaealistele tutvustatakse piiranguteta sugulist läbikäimist kujutavat ja nende arengut mõjutada võivat meediasisu?

4. Kas te pooldate sootundliku meediasisu esitamist alaealistele?

Kõigile küsimustele vastas 92-96% hääletanutest eitavalt, ent hääletanute lõplik protsent oli 44,46, mis tähendab, et referendumi tulemused ei ole siduvad.

Ungari valitsuse poolt eelmisel aastal seaduse kohta välja antud teabelehes on muuhulgas öeldud, et:

seaduse ainus eesmärk on kaitsta lapsi ja sellega tagatakse rangem pedofiilide vastane tegevus;

seaduse ükski osa ei ole diskrimineeriv, kõik seaduse sätted kehtivad ainult alaealistele, s.t alla 18-aastastele lastele;

koolis antav haridus ei tohi olla vastuolus vanemate tahtega, see võib heal juhul olla täiendava olemusega, ent selle vorm ja sisu peavad olema selgelt defineeritud ja selle edastamiseks peab olema lapsevanemate nõusolek;

seaduse sätted kaitsevad alaealisi lapsi juurdepääsu eest sisule ja reklaamile, mis kujutavad seksuaalsust omakasupüüdlikel eesmärkidel ning pornograafiat, samuti tagavad need, et lastele mõeldud platvormidel ei propageeritaks homoseksuaalsust ja soo muutmist.

Vt ka: Ungari tutvustab uut seadust, mis peab kaitsma laste normaalset arengut

Allikas: Remix New

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused