Ungari saadab Weberi koos oma ultimaatumiga pikalt

Maailm,
- Updated
©EPA/ZSOLT SZIGETVARY HUNGARY OUT
Viktor Orban

Ungari valitsus teatas kolmapäeval, et ei anna järgi Euroopa Parlamendi suurima saadikurühma Euroopa Rahvapartei (EPP) juhi Manfred Weberi ultimaatumile, milles ähvardatakse Ungari võimuparteid Fideszi rühmast väljaheitmisega.

“Me ei saa (ultimaatumile) järgi anda,” ütles Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács Twitteris.

“Me kuulame teiste arvamusi, sealjuures Weberi omi. Kuid partei distsipliinist tähtsam on Euroopa kristlike väärtuste kaitsmine ja migratsiooni peatamine,” ütles Kovács.

Valitsuse sõnavõtt kattub Fideszi kolmapäevase avaldusega.

Weber, kes on EPP juhtiv kandidaat Euroopa Komisjoni presidendikohale, ütles Saksa ajalehele Bild, et paneb lauale kolm nõudmist.

“Viktor Orbán peab lõplikult lõpetama oma valitsuse Brüsseli-vastased kampaaniad,” ütles Saksa poliitik.

Teiseks peab ta vabandama teiste EPP parteide ees.

“Kolmandaks on oluline, et George Sorosi rajatud Kesk-Euroopa Ülikool jääks Budapesti, et selle olemasolu seal tagatakse ja et see saaks väljastada USA diplomeid,” ütles Weber.

“Kui Fidesz, mida juhib (Ungari peaminister) Viktor Orbán, neid nõudmisi ei täida, siis ainus võimalus on heita erakond EPP-st välja,” ütles Weber kirjas EPP presidendile Joseph Daulile.

EPP liikmed palusid esmaspäeval ametlikult Fideszi grupist väljaheitmist ajal, mil Euroopa Parlamendi valimisteni on umbes kolm kuud.

Fideszi liikmesust arutatakse EPP kohtumisel 20. märtsil, ütles Weber.

EPP-d pahandavad Fideszi postrikampaania Euroopa Komisjoni presidendi ning EPP-sse kuuluva Jean-Claude Junckeri vastu, milles teda süüdistatakse ebaseadusliku migratsiooni toetamises.

Fidesz teatas kavatsusest postrid eemaldada, kuid kuulutas ühtlasi välja uue kampaania, mis on suunatud Hollandi poliitiku Frans Timmermansi vastu. Tema on valimistel europarlamendi sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni (S&D) esinumber.

Allikas: AFP

SEOTUD LOOD: Orban lubab päästa Euroopa mauride küüsist

Fideszi võimalik väljaheitmine Euroopa Rahvaparteist tähendab uute rinnete väljakujunemist

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused