Ungari taas eurokrattide ja libauudiste ründe all

Victor Orban, Sebastian Kurz ja Angela Merkel EU tippkohtumisel Brüsselis

Reedel Brüsselis toimunud euroala tippkohtumisel hoidis Ungari ära veel suuremate summade eraldamise ja õiguste andmise migrantidele. Ungari peaminister Victor Orbán ütles oma Facebooki lehele üles pandud videopöördumises, et ehkki kohtumine algas üsna rahumeelselt, muutus meeleolu peagi üsna agressiivseks.

Mõned riigijuhid ründasid Ungarit migratsioonipoliitika küsimuses ning püüdsid sundida euroala peaministreid võtma vastu meetmeid, mille abil saaks tuua Euroopasse migrante. „Ma räägin sellest kui viimasest katsest, kuna peagi seisavad ees Euroopa Parlamendi valimised ja kõigel sellel on lõpp,“ ütles Orbán.

Tema sõnul õnnestus ära hoida järjekordne rünnak ning ta väitis, et mõned kohtumisel osalejad püüdsid saada juurde raha ja õigusi migrantidele ning survestada migratsiooni vastustavaid riike.

Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács kirjutas aga laupäeval Twitteris, et Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeril on raskusi arvamusavalduste eristamisega libauudistest. „Ilmselt on asi tema ishiases,“ kirjutas Zoltán Kovács vastusena Junckeri avaldusele tippkohtumise järgsel pressikonverentsil.

Nimelt süüdistas Juncker Ungari peaministrit Victor Orbánit valede levitamises. „Kui Orbán ütleb, et mina olen vastutav ja süüdi Brexitis, siis see on libauudis. Kui ta ütleb, et migrandid on süüdi Brexitis: libauudis. Ärme aja kogu vastutust teiste kaela, vaatame enda ümber ringi, et leida, kes on libauudiste tootjad,“ ütles Juncker.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid