Ungari tõmbab soo muutmise koomale, aluseks jääb sugu sünnihetkel

Maailm,
©EPA/Scanpix
Ungari parlament võttis seaduse vastu suure häälteenamusega. Pilt on illustratiivne.

Ungari parlament võttis vastu seaduse, millega ei tunnistata riigis enam nn transsoolisi inimesi. Uue seaduse kohaselt on inimese soo määramise aluseks tema sugukromosoomid sünnihetkel ja sellega seoses kaob võimalus märkida n-ö muudetud sugu ja nimi ametlikesse dokumentidesse. Alates 2017. aastas on Ungaris külmutatud kõik soomuutmise protseduurid ja uue seaduse jõustudes ei tohi neid enam teha.

Parlamendis läks seadus läbi suure enamusega, häältega 134-56, ja ilmselt kiidab Ungari president János Áder seaduse ka heaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vasakliberaalne opositsioon on seadust teravalt kritiseerinud, öeldes, et see suurendab veelgi transsooliste inimeste diskrimineerimist Ungaris. Seaduse järgi ei ole n-ö muudetud sooga inimesel võimalik enam vahetada ametlikult ka nime, mis tema enda valitud sooga kokku sobiks. Ungari transsooliste õiguste eest võitlev grupp Háttér Society on juba teatanud, et kaebab seaduse Euroopa Inimõiguste Kohtusse.

Viktor Orbáni konservatiivne valitsus peab oluliseks traditsiooniliste pereväärtuste kaitsmist ja on võtnud vastu mitmeid olulisi seadusi perekonna kaitseks. Hiljutise statistika kohaselt on need meetmed end ka igati tõestanud –võrreldes 2018. aastaga kasvas sündimus möödunud aastal 9,4%. Lisaks kasvas ligi 100% registreeritud abielude arv ning laste arv naise kohta on tõusnud keskmiselt 1,6-ni.

Ungari sise- ja rahvastikuminister Katalin Nováku sõnul alustas Orbáni partei Fidesz 2010. aastal pärast valimisvõitu peresõbraliku riigi ülesehitamisega. „Meie peamiseks eesmärgiks oli vähendada laste saamisega kaasnevat koormust peredele,“ selgitas Novák. Ta nimetas selliseid meetmeid nagu eluaegne tulumaksuvabastus naistele, kellel on vähemalt neli last, osaline eluasemelaenu kustutamine alates teise lapse sünnist ja lapsepuhkuse võimaldamine vanavanematele.

Allikad: The Guardian, Breitbart

2 commentsOn Ungari tõmbab soo muutmise koomale, aluseks jääb sugu sünnihetkel

  • Avatar

    Kadestusväärne, just sellises riigis tahaksingi elada! Meil on veel arenguruumi, aga me oleme ju nutikad ja õpivõimelised -see on võimalik, teeme ka nii!

  • Avatar

    Siin just ühes “nupus” oli intervjuu Arnold Rüütliga kes mainis ka pereväärtusi – millised on EKRE algatused meie sündivuse parandmiseks???

    “”Ta nimetas selliseid meetmeid nagu eluaegne tulumaksuvabastus naistele, kellel on vähemalt neli last, osaline eluasemelaenu kustutamine alates teise lapse sünnist ja lapsepuhkuse võimaldamine vanavanematele.””

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused