Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari tõrjub massimigratsiooni: politsei sulges migrantide ees piiri Serbiaga

07.02.2020
Migrandid Ungari-Serbia piiril.
© EPA/Scanpix

Ungari politsei sulges neljapäeval ajutiselt piiripunkti Serbiaga, kui sinna ilmus läbilaskmist nõudes suur migrantide rühm.

Nädala eest oli teises paigas Serbia piiril üritanud pimeduse varjus Ungarisse hiilida 60-70 inimest, mille peale piirivalve tulistas õhku hoiatuslaske.

Ungari politsei teatel on alates detsembris piiriületuskatsete hulk lõunasuunalt järsult kasvanud.

“Tompa tee piiriületuspunkt on ajutiselt suletud …., sest suure migrandirühma tõttu Serbia poolel pole seal võimalik tagada segamatut piiriületust,” on öeldud neljapäeval politsei veebilehele postitatud avalduses.

Üks Serbia politsenik kinnitas AFP-le sajakonna migrandi viibimist Serbiat ja Ungarit lahutaval maaribal, kuid keeldus täpsustamast, kuidas nad piirialale pääsesid. Mõned migrandirühma liikmed on väitnud end olevat pärit Süüriast, Afganistanist ja Jeemenist.

Ungari peaministri Viktor Orbáni nõunik ütles läinud nädalal, et ainuüksi möödunud kuul tehti lõunapiiril üle 3400 riiki pääseda. Mullu oli kuus keskmiselt neid katseid mõnisada.

Ungari sulges oma piiri migratsioonile juba 2016. aastal pärast seda, kui riiki läbinud migrantide karavanid muutsid oma teekonna prügijõeks. Riik ehitas oma piirile ka kõrge tara. (AFP-BNS-UU)

Täiendatud! Ungari politsei avas reedel taas piiripunkti Serbiaga, kuna sajad migrandid lõpetasid protesti, millega nõuti õigust Ungarisse siseneda. Hiljem toimetati nad bussidega Serbia vastuvõtukeskusse, ütles Serbia põgenikekomisjoni pressiesindaja ja lisas, et nende taotlusi menetletakse samamoodi nagu kõigi teiste asüülitaotlejate omi. (BNS)