Ungari tõrjub süüdistusi: Sorose kritiseerimine ei tähenda antisemitismi ja hoopis multikultuurses Euroopas on juudid ohus

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Iisraeli riik on öelnud, et Sorose vastu olemist ei saa seostada antisemitismiga – Soros tegutseb ka juudiriigi vastu. Pilt on illustratiivne.

Ungari valitsus reageeris väga teravalt Saksamaa välisministeeriumi riigiministri Michael Rothi süüdistustele, justkui valitseks Ungaris tohutu juudivaenulikkus, ning viitas, et multikultuursel Saksamaal on juudid palju suuremas ohus.

Angela Merkeli nn suure koalitsiooni sotsiaaldemokraadist valitsusliige Michael Roth tuli Ungari vastaste süüdistustega lagedale intervjuus portaalile t-online.de.

Ungari valitsuse välisminister Péter Szijjártó vastas süüdistustele Saksamaa suursaadiku vaibale kutsumise ning ametliku avaldusega, milles nimetas Rothi isikuks, kes „kasutab Ungari ja Poola ründamiseks iga väiksematki võimalust“ ja „keda üldiselt kiputakse ignoreerima“.

Szijjártó lisas siiski, et Ungari ei saa jätta reageerimata süüdistustele antisemitismis ja kutsus Rothi üles lõpetama Ungarit alandavad rünnakud. Ta soovitas Rothil veidi ka „oma tagaaias ringi vaadata“.

„Meie juutidest kaasmaalastel ei ole mingit põhjust midagi karta,“ rõhutas Szijjártó. „Nende kultuuriüritusi ei pea valvama hambuni relvastatud sõdurid ja möödunud aastal oli meil au olla Maccabi mängude korraldajad Euroopas.“ Ilmselgelt vihjas Szijjártó oma kommentaariga Saksamaal toimunud rünnakutele juutide vastu, mida on viimastel aastatel massilise immigratsiooni tõttu üha sagedamini ette tulnud.

Ungari süüdistamine antisemitismis tugineb sageli Ungari valitsuse kriitikal globalist George Sorose pihta, kes on küll veendunud ateist, kuid juudi päritolu. Viktor Orbán ja tema valitsus on korduvalt lükanud tagasi süüdistused, nagu oleks Sorose kritiseerimine kuidagi seotud tema juudi päritoluga. Samas on Orbán viidanud tõsiasjale, et just Sorose avatud piiride poliitika on toonud kaasa juudivastaste meeleolude kasvu Euroopas.

2017. aastal tegi Iisraeli valitsus avalduse, milles deklareeris, et süüdistusi antisemitismis ei tohiks kasutada George Sorose vastase kriitika delegitimeerimiseks, kuna George Soros „tegeleb pidevalt Iisraeli demokraatlikult valitud valitsuste tegevuse õõnestamisega, rahastades juudiriiki laimavaid ja riigi enesekaitse õigust eitavaid organisatsioone“. Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu sõnul on Ungari antisemiitliku poliitikat vastustavate riikide hulgas esirinnas ja nimetas Orbánit tõeliseks Iisraeli sõbraks.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused