Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari välisminister: poliitiliselt motiveeritud õigusriigi raport tõestab, et  Brüsselil on topeltstandardid

22.07.2021
Ungari välisminister Judit Varga.
© Ungari valitsuse koduleht

Euroopa Liidu aruanne õigusriigi olukorrast on taaskord kahepalgeline ja paljastab Brüsseli topeltstandardid, ütles Ungari justiitsminister Judit Varga intervjuus Margyar Nemzetile.

„Just midagi sellist me eeldasimegi. Euroopa Komisjon on andnud välja kallutatud, poliitiliselt motiveeritud raporti õigusriigi olukorrast, mis on täielikult kahepalgeline,“ ütles Varga. „Lisaks rünnatakse Ungari lastekaitse seadust. Nende arvates ei ole Ungari praegu õigusriigi põhimõtteid järgiv riik, ja seda just nimelt põhjusel, et me kaitseme laste ning vanemate õigusi kõige kõrgemal tasemel. Neile ei sobi, et me ei luba LGBTQ aktiviste ja ükskõik millist seksuaalpropagandat Ungari koolidesse ja lasteaedadesse.“

Varga sõnul kaitseb Ungari kõige põhilisemaid õigusi ja seda mitte ainult oma põhiseadusest, vaid ka EL-i põhiõiguste hartast lähtuvalt. Ta leiab, et Euroopa Komisjoni uue raporti peatükk Ungari kohta annab Ungarist moonutatud pildi ja tugineb Brüsseliga sama meelt olevate vabaühenduste arvamustele, millel puudub igasugune professionaalne alus.

„Sarnaselt möödunud aasta raportile korrutab Brüssel ka seekord Ungari kohta tavalisi valemantraid, mis sisaldavad süüdistusi tõhusa korruptsioonivastase tegevuse puudumises ja meedia arvamusvabaduse piiramises; nüüd siis on lisatud ka kriitika lastekaitseseaduse osas,“ sõnas Varga.

Tema arvates näitas selleaastane Euroopa Komisjoni raport hästi, et üks niisugune poliitiline institutsioon ei sobi hindama liikmesriikide õigussüsteeme õigusriigi põhimõtete seisukohast. „Ungari peatükki vaadates on ilmne, et komisjon tahtis kasutada seda ulatuslikku ja õigusküsimuste varju peidetud protseduuri teatud liikmesriikidega – nagu Ungari – seotud poliitiliste küsimustega tegelemiseks… Raport kujutab endast algaja käsiraamatut, mis on täis häid näiteid topeltstandarditest.“

Allikas: Remix News