Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari välisminister tänas Eestit toetuse ja Brüsseli laimukampaaniatest eemalejäämise eest

-
24.04.2020
Ungari välisminister Péter Szijjárto.
© AFP/Scanpix

Ungari välisminister Péter Szijjártó tänas Eestit toetuse eest ja selle eest, et Eesti ei ole läinud kaasa hiljutise Ungari vastu suunatud valeinfokampaaniaga ning on toetanud Ungarit hoolimata Euroopa Liidu rünnakutest.

Ungari välis- ja kaubandusminister Péter Szijjártó tänas oma Eesti kolleegi, välisminister Urmas Reinsalut teisipäeval telefoniteel ja tegi hiljem ka Facebooki postituse, milles nimetas Reinsalut tõeliseks sõbraks ja usaldusväärseks liitlaseks. „Ta [Reinsalu] ei allunud survele ega kritiseerinud meie riiki, olgugi et liberaalne meedia püüdis saavutada vastupidist,” kirjutas Szijjártó. „Me mõlemad keeldume aktsepteerimast topeltstandardeid, valeuudiseid ning meie riikide põlu alla panemist.”

Viimastel nädalatel on Ungari sattunud taas Euroopa Liidu liberaalide rünnakute sihtmärgiks, seekord seoses Ungaris kehtestatud koroonaviiruse eriolukorraga. Globaalsed meediakanalid on tegelenud jätkuvalt Ungari koroonaviiruse eriolukorra valesti tõlgendamisega. Paljud neist väidavad, nagu oleks Ungari peaministrile Viktor Orbánile antud piiramatuks ajaks piiramatu võim. Samas ei ole need meediakanalid suvatsenud tuua välja fakte selle kohta, et Ungaris on parlamendil õigus eriolukord iga hetk lõpetada ja et Orbáni korraldused peavad olema väga selgelt suunatud ainult koroonakriisi ületamiseks.

Lisaks ei anna Ungari seadus mingeid õigusi parlamendi laiali saatmiseks, vaid vastupidi, seaduse järgi peab valitsus konsulteerima kõiki oma otsuseid parlamendiga. Kogu maailmas, ka EL-is, on väga paljud riigid kehtestanud koroonaga seoses samasuguse eriolukorra.

Peter Szijjártó kirjutas ühes teises postituses, et Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel ja Euroopa õigusvolinik Didier Reynders (mõlemad Belgiast) on asunud vedama Ungari vastast laimukampaaniat kättemaksuks riigi range immigratsioonipoliitika vastu. 2018. aastal, mil ÜRO tegeles oma migratsioonipakti koostamisega, oli Ungari üks selle häälekamaid vastaseid ja hoiatas sellise leppe ohtude eest. Tookordne Belgia peaminister Michel ei suutnud leida oma valitsuses pakti osas konsensust ja Belgia valitsus lagunes.

„See läbikukkumine oli nii Charles Micheli kui ka Didier Reynders’i jaoks äärmiselt frustreeriv, sellepärast on ka nende rünnak Ungari vastu isikliku alatooniga ja lähtub sellest pahameelest,“ kirjutas Szijjártó.

Hoolimata EL-i ähvardustest pidi Euroopa Komisjoni väärtuste ja läbipaistvuse asevolinik Věra Jourová tunnistama, et Ungari ei ole rikkunud eriolukorra kehtestamisega ühtegi EL-i regulatsiooni. „Siiani ei ole Ungari võtnud vastu ühtegi sellist seadust, mis oleks vastuolus EL-i regulatsioonidega,“ ütles Jourová Tšehhi televisioonis esinedes.

Allikas: Remix News