Ungari välisminister tänas Eestit toetuse ja Brüsseli laimukampaaniatest eemalejäämise eest

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ungari välisminister Péter Szijjárto.

Ungari välisminister Péter Szijjártó tänas Eestit toetuse eest ja selle eest, et Eesti ei ole läinud kaasa hiljutise Ungari vastu suunatud valeinfokampaaniaga ning on toetanud Ungarit hoolimata Euroopa Liidu rünnakutest.

Ungari välis- ja kaubandusminister Péter Szijjártó tänas oma Eesti kolleegi, välisminister Urmas Reinsalut teisipäeval telefoniteel ja tegi hiljem ka Facebooki postituse, milles nimetas Reinsalut tõeliseks sõbraks ja usaldusväärseks liitlaseks. „Ta [Reinsalu] ei allunud survele ega kritiseerinud meie riiki, olgugi et liberaalne meedia püüdis saavutada vastupidist,” kirjutas Szijjártó. „Me mõlemad keeldume aktsepteerimast topeltstandardeid, valeuudiseid ning meie riikide põlu alla panemist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimastel nädalatel on Ungari sattunud taas Euroopa Liidu liberaalide rünnakute sihtmärgiks, seekord seoses Ungaris kehtestatud koroonaviiruse eriolukorraga. Globaalsed meediakanalid on tegelenud jätkuvalt Ungari koroonaviiruse eriolukorra valesti tõlgendamisega. Paljud neist väidavad, nagu oleks Ungari peaministrile Viktor Orbánile antud piiramatuks ajaks piiramatu võim. Samas ei ole need meediakanalid suvatsenud tuua välja fakte selle kohta, et Ungaris on parlamendil õigus eriolukord iga hetk lõpetada ja et Orbáni korraldused peavad olema väga selgelt suunatud ainult koroonakriisi ületamiseks.

Lisaks ei anna Ungari seadus mingeid õigusi parlamendi laiali saatmiseks, vaid vastupidi, seaduse järgi peab valitsus konsulteerima kõiki oma otsuseid parlamendiga. Kogu maailmas, ka EL-is, on väga paljud riigid kehtestanud koroonaga seoses samasuguse eriolukorra.

Peter Szijjártó kirjutas ühes teises postituses, et Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel ja Euroopa õigusvolinik Didier Reynders (mõlemad Belgiast) on asunud vedama Ungari vastast laimukampaaniat kättemaksuks riigi range immigratsioonipoliitika vastu. 2018. aastal, mil ÜRO tegeles oma migratsioonipakti koostamisega, oli Ungari üks selle häälekamaid vastaseid ja hoiatas sellise leppe ohtude eest. Tookordne Belgia peaminister Michel ei suutnud leida oma valitsuses pakti osas konsensust ja Belgia valitsus lagunes.

„See läbikukkumine oli nii Charles Micheli kui ka Didier Reynders’i jaoks äärmiselt frustreeriv, sellepärast on ka nende rünnak Ungari vastu isikliku alatooniga ja lähtub sellest pahameelest,“ kirjutas Szijjártó.

Hoolimata EL-i ähvardustest pidi Euroopa Komisjoni väärtuste ja läbipaistvuse asevolinik Věra Jourová tunnistama, et Ungari ei ole rikkunud eriolukorra kehtestamisega ühtegi EL-i regulatsiooni. „Siiani ei ole Ungari võtnud vastu ühtegi sellist seadust, mis oleks vastuolus EL-i regulatsioonidega,“ ütles Jourová Tšehhi televisioonis esinedes.

Allikas: Remix News

3 commentsOn Ungari välisminister tänas Eestit toetuse ja Brüsseli laimukampaaniatest eemalejäämise eest

 • Avatar

  See mees – Ungari välisminister Péter Szijjártó, on suurepärane näide heast riigimehest.

 • Avatar

  Isamaalasi ei saaks kinnisilmi usaldada, nimetades nt vaid Terrase nime, kes on risti vastupidi Reinsalule käitunud. Muidugi on Terras rumal inimene, lipitseja ja argpüks, aga kogu Isamaa üldiselt, on kahtlane punt.

 • Avatar

  “Väärtuste ja läbipaistvuse asevolinik”????? 😳
  Ma ei saa küll aru mis elukas see niisugune on, aga ametinimetus iseenesest annab aimu, kui mõttetu ja lollakas on institutsioon milles sellised ajuvabad ametikohad eksisteerivad.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused