Ungari välisminister: ÜRO roll peab olema põgenike kodumaale tagasisaatmine, mitte rände edendamine

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Ungarlastel on meeles 2015. aasta, mil migrandid said veel laastavate hordidena läbi Ungari liikuda.

Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles, et rahvusvaheline üldsus, sealhulgas ÜRO ja Euroopa Liit, peaks aitama põgenikel oma kodumaale tagasi pöörduda, mitte rännet ergutama.

Péter Szijjártó rääkis sellest ÜRO Süüria sõjakuritegusid käsitleval üritusel. Välisminister ütles, et viimastel aastatel on Euroopat koormanud miljonid sisserändajad, kelle liikumist on julgustanud Brüsseli sisserändepoliitika.

Minister Szijjártó ütles, et džihadistlik terroristlik organisatsioon Islamiriik on kaotanud 98% oma 2014. aastal hõivatud territooriumist Süürias ja Iraagis ning et nüüd on aeg alustada pagulaste tagasipöördumise korraldamist, mitte aga rohkem rännet julgustada.

Välisminister on viimastel päevadel teravalt kritiseerinud ka Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit, kes on tema sõnul soodustanud ebaseaduslikku migratsiooni ning on lõhkunud Euroopa ühtsuse, algatades oma liikmesriike ahistava poliitikaga ka näiteks Brexiti.

Ungari on praegu kristliku Euroopa päästmise ja massiimmigratsiooni tõrjumise eesotsas – madjaritel on eredalt meeles 2015. aasta, mil nende kodumaalt tohutud hordid prügijõgesid maha jättes Saksamaa poole liikusid. Osmanite impeeriumi tõttu palju kannatanud ungarlased ei soovi ka islamiseerimise naasmist.

Allikad: Ungari valitsus, kansalainen.fi

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused