Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari välisminister: ÜRO suunaku migratsiooni mahitamiseks raisatav raha terrorismiga võitlemiseks

13.02.2020
Ungari välisminister Péter Szijjárto.
© AFP/Scanpix

Ungari välisminister Péter Szijjárto ütles teisipäeval Viinis toimunud terrorismivastase võitluse konverentsil, et ÜRO raiskab meeletult raha migratsiooni mahitamisele, mis on ohuks kogu maailmale. Péter Szijjárto leidis, et seda raha tuleks kasutada hoopis terrorismiga võitlemiseks.

Hungary Today vahendab, et Szijjárto sõnul kujutab massilise migratsiooni edendamine endast väga tõsist ohtu kogu inimkonnale.

Szijjárto sõnul julgustab ka Eestis palju pahandust tekitanud vastuoluline ÜRO rändelepe (Global Compact for Migration) inimesi oma kodumaalt lahkuma ja nii on ohustatud terved regioonid ja riigid, mis jäävad migrantide teele.

„Me kutsume ÜRO-d üles lisama oma eelarvesse ka terrorismi vastase võitluse… ja kulutama vähem migratsioonile,“ ütles Szijjárto konverentsil, mille organiseerijateks olid ÜRO, Euroopa Julgeoleku‑ ja Koostööorganisatsioon (OSCE) ning Šveits.

Varem on Szijjártó korduvalt kinnitanud, et Ungari ei võta omaks ei multikultuurilisust ega ka massimigratsiooni ning soosib demograafilise olukorra ja tööturu probleemide lahendusena ühiskonna suuremat sidusust ning poliitikaid, mis toetavad põlisungarlaste perekondi, laste kasvatamist ja haridust ning ümberõpet.

Allikas: Voice of Europe