Ungaris istutatakse keskkonna nimel iga vastsündinu kohta kümme puud

Maailm,
©AFP/BNS
Ungari peaminister Viktor Orban kliimateemalist kõnet pidamas.

Ungari peaminister Viktor Orbán lubas pühapäeval, et kliima hoidmise nimel istutatakse riigis iga vastsündinu kohta kümme puud. Tegemist on osaga kliima tegevusplaanist, mille valitsus eelmisel nädalal heaks kiitis.

“Istutame 10 puud iga vastsündinu kohta, mis suurendab riigi metsapindala 2030. aastaks 27 protsendi võrra,” ütles peaminister oma iga-aastases pöördumises olukorrast riigis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Orbán kirjeldas eelmisel kuul oma kliimaplaani kui “kristlik-demokraatlikku” lähenemist üleilmse soojenemisega võitlemisel.

Rahvusliku Energia- ja Kliimaplaani eesmärkide hulgas on ka tuuma- ja päikeseenergia kasutamine, et toota 2030. aastaks 90 protsenti elektrienergiast süsinikuvabalt. Strateegia kinnitab Orbáni ja tema juhitud Fideszi partei seisukohta kliimaküsimustes.

Pärast algset vetot allkirjastas Orbán detsembris Euroopa Liidu 2050. aasta süsinikuneutraalsuse eesmärgid, olles saanud Brüsselilt järeleandmise tuumaenergia kasutamise osas.

Orbán lubas pühapäeval keelata juuliks jäätmete ebaseadusliku matmise ja plastpakendid, tõotas kasutada 2022. aastaks linnades ainult elektribusse ning toetada väikeste ja keskmiste ettevõtete rohepööret.

Samal ajal kiitis ta Ungari saavutusi “väsinud Euroopa eliidile” vastuhakkamisel viimase 10 aasta jooksul. “Olime harjunud mõtlema, et Euroopa on meie tulevik, aga nüüd me teame, et meie oleme Euroopa tulevik,” ütles Orbán.

Oma mulluses aastakõnes tegi ta teatavaks maksuvabastuste ja -toetuste paketi, et julgustada peresid üles kasvatama rohkem lapsi. Seda nimetas ta Ungari vastuseks rahvastiku kahanemisele, mis ühtaegu on ka alternatiiv immigratsioonile. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused