Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungaris istutatakse keskkonna nimel iga vastsündinu kohta kümme puud

17.02.2020
Ungari peaminister Viktor Orban kliimateemalist kõnet pidamas.
© AFP/BNS

Ungari peaminister Viktor Orbán lubas pühapäeval, et kliima hoidmise nimel istutatakse riigis iga vastsündinu kohta kümme puud. Tegemist on osaga kliima tegevusplaanist, mille valitsus eelmisel nädalal heaks kiitis.

“Istutame 10 puud iga vastsündinu kohta, mis suurendab riigi metsapindala 2030. aastaks 27 protsendi võrra,” ütles peaminister oma iga-aastases pöördumises olukorrast riigis.

Orbán kirjeldas eelmisel kuul oma kliimaplaani kui “kristlik-demokraatlikku” lähenemist üleilmse soojenemisega võitlemisel.

Rahvusliku Energia- ja Kliimaplaani eesmärkide hulgas on ka tuuma- ja päikeseenergia kasutamine, et toota 2030. aastaks 90 protsenti elektrienergiast süsinikuvabalt. Strateegia kinnitab Orbáni ja tema juhitud Fideszi partei seisukohta kliimaküsimustes.

Pärast algset vetot allkirjastas Orbán detsembris Euroopa Liidu 2050. aasta süsinikuneutraalsuse eesmärgid, olles saanud Brüsselilt järeleandmise tuumaenergia kasutamise osas.

Orbán lubas pühapäeval keelata juuliks jäätmete ebaseadusliku matmise ja plastpakendid, tõotas kasutada 2022. aastaks linnades ainult elektribusse ning toetada väikeste ja keskmiste ettevõtete rohepööret.

Samal ajal kiitis ta Ungari saavutusi “väsinud Euroopa eliidile” vastuhakkamisel viimase 10 aasta jooksul. “Olime harjunud mõtlema, et Euroopa on meie tulevik, aga nüüd me teame, et meie oleme Euroopa tulevik,” ütles Orbán.

Oma mulluses aastakõnes tegi ta teatavaks maksuvabastuste ja -toetuste paketi, et julgustada peresid üles kasvatama rohkem lapsi. Seda nimetas ta Ungari vastuseks rahvastiku kahanemisele, mis ühtaegu on ka alternatiiv immigratsioonile. (AFP-BNS)