Ungaris kirjutati taas põhiseadusesse ema ja isa mõisted

Maailm,
- Updated
Vaba Ungari lipp.

Ungaris muudeti üheksandat korda põhiseadust, lisades sinna ema, naise ja isa mõisted.

Põhiseaduse parandusega kinnitati, et ema on naine ja isa mees. Saadikud määrasid ka kindlaks avaliku raha mõiste ja reguleerisid ka erikorra põhiseaduspäraseid reegleid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhiseadus sisaldab nüüd konstanteeringut, et ema on naine ja isa on mees. Muudatused kaitsevad lapse õigust tema sünnisoolele ja tagavad, et ta saab hariduse vastavalt Ungari põhiseaduslikul identiteedil ja kristlikul kultuuril põhinevatele väärtustele.

Põhjenduseks, miks valitsus pidas vajalikuks põhiseaduses sätestada, et ema oli naine ja isa mees, oli see, et neid mõisteid ähvardas pidev oht.

Laste harimine, mis põhineb Ungari põhiseaduslikul identiteedil ja kristlikul kultuuril, annab selge aluse, et “kõik kasvava põlvkonna liikmed saaksid teada ja säilitada Ungaris ungari identiteeti, suveräänsust ja kristluse rahvuslikku rolli”, seisab seletuskirjas.

Uued kaasaegsed ideoloogilised protsessid läänemaailmas tekitavad vajaduse tagada lapse õigus soo järgi sobivale identiteedile, mille üheks osaks on lapse kaitsmine vaimse või bioloogilise sekkumise eest, mis mõjutab tema füüsilist ja vaimset puutumatust, lisatakse.

Muudatusettepaneku esitanud minister Judit Varga kommenteeris oma Facebooki lehel: „Eesmärk ei ole õõnestada teatud sotsiaalsete rühmade õigusi, vaid kaitsta meie laste omi. Põhiseaduses sisalduvad garantiid annavad täna stabiilse aluse Ungarile ka edaspidi tugeva ja turvalise kogukonnana püsimiseks.”

Seadusandlik kogu võttis valitsuse initsiatiivil vastu põhiseaduse üheksanda muudatuse 134 “jah”-häälega, 45 saadikut jäi erapooletuks ja viis puudus.

Allikas: Szeged.hu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused