Uppujate päästmine ei olevat uppujate eneste, vaid euroliidu riikide asi

Paul Oja on Uute Uudiste kaasautor Soomest.

EKRE liige ja Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab sellest, kuidas põhjanaabrite globalismimeelsed tahaksid Aafrika ise Euroopasse üle kolida.

“Soome MTV Kümnesed uudised vahendasid esmaspäeval, 12. augustil, taas teate, et nädalavahetusel on Vahemerest välja õngitsetud mitusada inimest. (Varsti tundub vist uudisena sõnum, et seekord ei ole kedagi üles korjatud.)

Reporter Antonia Berg tegi sellega seoses intervjuu organisatsiooni Lääkärit ilman rajoja Soome büroo kõneisiku Kaisa Väkipartaga. Lääkärit ilman rajoja, Médecins sans frontières, on 1971 asutatud rahvusvaheline humanitaarabiorganisatsioon, mis annab arstiabi sõdade, konfliktide, maaväringute ja muude katastroofide ohvritele. Praegu seilab Vahemerel nende Norra lipu all sõitev laev Ocean Viking.

Kaisa Väkiparta rõhutas mitmel korral, et ELi riigid on vastutavad selle eest, et Vahemerre upub inimesi. Et humanitaarorganisatsioonid ei jõua kõiki ära päästa ja Euroopa riigid peavad võtma vastutuse enda peale ja leidma olukorrale püsiva lahenduse.

Siinkohal olin sunnitud jälle kahetsema oma liiga väikest peanumbrit, mis kuidagi ei võimalda selliste väidete loogikat vastu võtta.

Miks peaksid Euroopa riigid vastutama Aafrika elanike probleemide eest, kes normaalsele arengule eelistavad hõimude-klannide sõdu ja täiesti üle võlli aetud islamistlikku terrorit? Miks peaks prantsuse talupoeg või rootsi tööline nende probleeme enda kanda võtma – omadele lisaks?

Mida rohkem paadimigrante merest välja nopitakse, seda elavamaks muutub inimkaubitsejate tegevus. Püsiv lahendus oleks muidugi sisse seada meretaksoliinid, mis oleks reisijaile tasuta, küll rikas Euroopa kinni maksab. Veel parem oleks ehitada sillad üle Gibraltari ja Aafrikast üle Lampedusa Sitsiiliasse. Kui sel kombel kõik miljonid soovijad lahedasti Vahemere põhjakallastele on pääsenud, siis polegi seal enam kedagi, kes oleks võimeline neid vastu võtma või ülal pidama. Tõeline endgültige Lösung.

Saab näha, millist tulevikku ELi eesistujamaa Soome rohelised ministrid Euroopale hakkavad ette valmistama ja läbi suruma.”

Kommentaarid