ÜRO hakkab politseist rassismi rassismiga välja juurima

Maailm,
©Scanpix
ÜRO keskendub ühele Floydile, samas kui Aafrikas surevad kümned tuhanded sisekonfliktides. Rahutused LAV-is.

Maailmaorganisatsioon muudab oma absurdsete käsitlustega rassismi mõiste enesele vastukäivaks ning tegeleb asendustegevustega – nii võib iseloomustada ÜRO uut algatust.

ÜRO Inimõiguste Nõukogu osutas teisipäeval globaalsele süsteemse rassismi probleemile ja käskis alustada juurdlust, et uurida rassismist kantud politseivägivalda üle maailma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nõukogu mõistis Aafrika riikide esitatud resolutsioonis hukka rassilise diskrimineerimise ja vägivaldsed praktikad, mida paljud korrakaitseametnikud kasutavad aafriklaste või Aafrika päritolu inimeste vastu.

Resolutsioon võeti vastu hääletuseta ja seal sarjati süsteemset rassismi korrakaitseorganites ja kohtusüsteemides.

Lisaks tehti üleskutse luua rahvusvaheline ja sõltumatu ekspertrühm, mis edendaks rassilist võrdsust ja õiglust korrakaitseorganites.

Eksperdid, kelle nõukogu president määrab ametisse kolmeks aastaks, hakkavad tegema riigivisiite ja konsulteerima nii riigivõimude kui vägivallast mõjutatud kogukondadega.

Rühm hakkab uurima ka õiguskaitseorganites ja kohtusüsteemis esineva süsteemse rassismi põhjuseid.

Samuti hakatakse uurima valitsuste vastuseid rahumeelsetele rassismivastastele meeleavaldustele ja võimalikke seoseid valgete ülemvõimu pooldavate liikumiste ja õiguskaitseorganite vahel.

Analüüsides seda plaani tekib rida küsimusi – kuidas plaanib ÜRO jõuda kogu maailma politseistruktuuridesse? Näiteks jälgima politsei tegevust Rio de Janeiro slummides? Kes neist ÜRO valgekraedest sinna ronib?

Kui maailmaorganisatsioon kavatseb uurida “rassilise diskrimineerimist ja vägivaldseid praktikaid /…/ aafriklaste või Aafrika päritolu inimeste vastu”, siis kas sinna alla lähevad ka Aafrikas aafriklaste poolt korraldatavad praktikad, nagu praegu Lõuna-Aafrika Vabariigis?

“Rahvusvaheline ja sõltumatu ekspertrühm, mis edendaks rassilist võrdsust ja õiglust korrakaitseorganites” ei saa kuidagi sõltumatu olla, kui ÜRO on võtnud kaitse alla ainult ühe rassi, kes veristab arvukates Aafrikas sõdades üksteist ülima mõnuga, nagu tõestavad Kongo DV, Rwanda, Mosambiik, Nigeera ja paljud teised.

Võib eeldada, et enamikus maailma riikides näidatakse sellistele “ekspertidele” ainult ust ning ÜRO algatus hakkab toimuma ainult neomarksismist nakatunud liberaalse Lääne riikides. Aafriklased ise aga tapavad iga päev Mustal Mandril tuhandeid George Floyde lihtsa matšeetehoobiga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused