Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO hoiatas viirusepandeemia kiire arengu eest Aafrikas

-
20.03.2020
Ettevaatusabinõud Lõuna-Aafrikas.
© AP/Scanpix

Vahepeal levinud jutud Aafrika pandeemiast kõrvalejäämisest osutusid enneaegseks ja seda kontinenti ähvardab nüüd põhjalik haiguspuhang.

Üha rohkem Aafrika riike sulges neljapäeval oma piire, kui koroonaviiruse kohapealne levimine ähvardas muuta 1,3 miljardi elanikuga kontinendi murettekitavaks uueks rindejooneks pandeemiale.

Aafrika näeb “äärmiselt kiiret arengut”, ütles Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) regionaaldirektor Matshidiso Moeti ajakirjanikele.

Viirus on levinud 36 Aafrika riiki 54-st ning juhtumite koguarv on tõusnud 720-ni. Esimestest nakkustest teatasid neljapäeval Tšaad ja Niger. Esimene nakatumine Sahara-taguses Aafrikas registreeriti 28. veebruaril ehk vähem kui kolm nädalat tagasi.

Moeti sõnul ei usu ta, et suur hulk nakatunud inimesi jääb avastamata, kuid ta tunnistas viirusetestide nappust. Kui viirusepuhang puhkes, oli ainult kahel Aafrika riigil testimisvõimekus, kuid nüüd on neid 43. Esmaspäevaks on Aafrika riikidel 60 000 testikomplekti.

WHO piirkondlik direktor väljendas ka muret reisipiirangute ja nende mõju pärast võimekusele toimetada vajalikke ressursse abivajajateni. Moeti sõnul kaalub WHO humanitaarkoridoride loomist.

Aafrika eeliseks peetakse seda, et ebola tõttu on haiguste testimise protseduurid seal juba tuttavad, kuigi konkreetselt koroonaviiruse teste napib. Kontinendi oluliseks miinuseks haiguste pidurdamisel peetakse ka sisepoliitilist ebastabiilsust, mis kümnetes riikides on kodusõja tasemel. (AP-BNS-UU)