ÜRO juht Antonio Guterres kasutab pandeemiat ära vasakliberaalseks propagandaks

Maailm,
©AFP/Scanpix
ÜRO juht Antonio Guterres on üks neist 1960-te aastate revolutsioonipõlvkonnast, kes täna võimule saanuna vasakideid levitavad.

ÜRO peasekretär António Guterres näitab, et ta ei suuda maailmaorganisatsiooni eesotsas töötades olla erapooletu, sest tema sõnavõtud on suuresti pärit teatud ideoloogiatest.

Mingil määral on ÜRO juhil ka õigus, kuid ta adresseerib need hirmuteod valede sihtgruppide pihta või siis keeldub nägemast, et konfliktid on tekkinud ka tema kaitstavate tegevuse tõttu.

Guterres kutsus reedel kõiki üles tegema kõikehõlmavat pingutust, et lõpetada koroonaviiruse vallandatud “vihkamise ja ksenofoobia tsunami”, konkreetselt ühegi riigi nime mainimata.

“Pandeemia vallandas vihkamise ja ksenofoobia tsunami, süüdistades ja hirmutades,” ütles Guterres oma avalduses. “Internetis ja tänavatel on kasvanud võõraviha. Levinud on antisemiitlikud vandenõuteooriad ning toimunud on COVID-19 seotud moslemivastaseid rünnakuid.” Guterrese sõnul on migrante ja pagulasi “laimatud kui viiruse allikaid ning neile on keelatud juurdepääs arstiabile”.

Tegelikkus on siiski teistsugune – Lääne-Euroopas keelduvad paljud moslemimigrandid karantiinireegleid järgimast, sülitavad neid korrale kutsunud politseinike peale, norivad nendega teadlikult tüli ja radikaalsemad üritavad isegi korrakaitsjaid nakatada.

Niinimetatud ksenofoobia on siiski suuresti arusaadav, sest haigusi kui nähtamatut surmavikatit kardavad inimesed paaniliselt ja võõrastest maadest tulijaid, eriti neist, kus pandeemia lausa niidab inimesi, peljatakse samuti – see ei ole võõraviha, vaid loomulik kaitsereaktsioon. Ainult et vasakliberaalid teevad sellest ideoloogilise sildi.

“Ilmunud on “ka põlastusväärseid meeme”, mille mõte on, et vanemad inimesed, kes on viiruse suhtes “kõige haavatavamad, “on samas ka “kõige vähem vajalikud,” ütles Guterres.

Vähemalt Eestis on vanemate inimeste mõnitamine küll vasakpoolsete tegelaste pärusmaa, alates “virgiiniawoolfide” FB-lehel ilmunud noorte soovist näha üle 50-aastaseid surnuna kuni Krister Parise ilkumiseni “vanade pässide” kallal ja Mart Helme mõnitamiseni vanuse põhjal Riigikogus opositsiooni poolt.

ÜRO juht kutsus üles tegema “kõikehõlmavat pingutust, et vihakõne üleilmselt lõpetada” ja ka “meediaettevõtteid, eriti sotsiaalmeedia ettevõtteid tegema rohkem, et eristada ja eemaldada rassistlikku, naisi halvustavat ja muud kahjulikku sisu”.

Laias laastus kutsub ÜRO juht sõnavabadust piirama, sest “vihakõne” on suuremas pildis vasakliberaalide relv konservatiivsete mõtteavalduste vastu.

Tasub ära märkida sõnaühendit “naisi halvustavat” – pandeemia ajal pole naisi küll selles osas keegi süüdlasteks tembeldanud. Guterres korraldas lihtsalt järjekordse ideoloogilise rünnaku vanade loosungitega, kasutades selleks ära pandeemiat. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused