ÜRO kliimakohtumise lubadused jäid lapsaktivist Greta Thunbergi väljasuremishüsteeriast hoolimata lahjaks

Maailm,
- Updated
©Scanpix.
Greta Thunberg.

ÜRO kliimatippkohtumise tulemust võib vaadata kaheti – ühtede jaoks jäid saavutatut väheseks, teised aga ei läinud ilmselt reaalsust arvestades paanikaga kaasa.

Rootsi lapsaktivist Greta Thunberg süüdistas esmaspäeval ÜRO kliimatippkohtumisel maailma liidreid tegevusetuses kasvuhoonegaaside emissiooni piiramiseks, kuid sellest hoolimata jäid osalenud riikide lubadused oodatust tagasihoidlikumaks, nendib AFP.

ÜRO peasekretär António Guterres kutsus tippkohtumise kokku, et riigid tuleksid välja konkreetsete ja realistlike plaanidega, kuidas täiustada 2015. aasta kliimaleppes võetud eesmärki hoida soojenemine alla kahe kraadi Celsiuse järgi ja ideaalis alla 1,5 kraadi võrreldes tööstusrevolutsiooni eelse ajaga.

ÜRO ütles kohtumise eel tehtud avalduses, et 66 riiki, 10 piirkonda, 102 linna ja hulk ettevõtteid lubab saavutada 2050. aastaks süsinikuneutraalsuse.

Suurtelt saastajatelt Hiinalt ja Indialt loodetud lubadused aga keskkonnaorganisatsioonide pahameeleks ei täitunud. Tõenäoliselt aga ei hakanud need miljardimaad andma lubadusi, mida nad nii tohutu rahvaarvu juures nagunii täita ei suuda.

Küll aga ergutas maailmalõpuhüsteeriat lapsaktivist. “Me oleme massilise väljasuremise alguses ning ainus, millest teie räägite, on raha ja muinasjutud igavesest majanduskasvust. Kuidas te julgete!” nõudis noorte kliimaliikumise algatanud Greta Thunberg.

Tema vihasest kõnest hoolimata kinnitasid järjestikku kõnetooli tõusnud riigijuhid küll, et mõistavad olukorra tõsidust, kuid ei pakkunud välja konkreetseid plaane selle lahendamiseks.

Keskkonnaühendused reageerisid kohtumisele pea üksmeelse pettumusega. “Minu arvates ignoreerisid nad Greta kirglikku üleskutset mõistusele tulla, teadlasi kuulata ja teaduslikul alusel tegutseda,” ütles Greenpeace Internationali juht Jennifer Morgan.

Kohtumisest võtsid osa vähem kui pooled 136-st valitsus- või riigijuhist, kes sel nädalal New Yorgis ÜRO peaassambleel osalevad. (BNS-UU)

Kommentaarid

2 commentsOn ÜRO kliimakohtumise lubadused jäid lapsaktivist Greta Thunbergi väljasuremishüsteeriast hoolimata lahjaks

  • Avatar
    Leo Viller

    Talle oleks esinemise ajaks võinud ühe hästi kurva näoga koera ka kõrvale sokutada

  • Avatar
    Leo Viller

    Inimkonda ei päästa mitte võitlus kliimasoojenemise vastu, vaid võitlus uusanarhismi vastu

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused