ÜRO kliimakonverents kukkus läbi

Maailm, Uudised,
©UU

ÜRO kliimakonverents Madridis jõudis öö läbi kestnud kõneluste järel eilseks läbikukkumise äärele, sest riikide seisukohad selles, kuidas võidelda kliima soojenemisega ja kes maksab tagajärgede eest, on vastakamad kui kunagi varem.

Võõrustajamaa Tšiii pakutud lõppavalduse tekst, millega loodeti ühine keel leida, osutus vastuvõetamatuks nii rikaste riikide, tõusva majandusega hiidude kui maailma vaeseimate riikide delegaatidele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tšiili rahutuste tõttu Santiago asemel 2. detsembril Madridis alanud ja reedel lõppema pidanud kliimatippkohtumine COP25, mille taustal on üha rängemaks muutuvad looduskatastroofid ja miljonite noorte iganädalased kliimaprotestid, pidanuks näitama valitsuste tahet probleemi jõuliselt lahendama asuda, vahendab ERR uudisteportaal.

Tippkohtumiselt oodati ka 2015. aasta Pariisi kliimaleppe reeglite paikapanemist. Lepe näeb ette maakera temperatuuri tõusu hoidmise allapoole 2 kraadi Celsiuse järgi tööstusrevolutsiooni eelse tasemega võrreldes.

Selle asemel seisid delegaadid laupäeval silmitsi olukorraga, kus riikide tahe astuda konkreetseid samme kliimakatastroofi vältimiseks näib hoopis vähenevat.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused