Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO küsib 100 miljonit dollarit… aafriklaste Euroopasse saatmiseks

-
27.01.2021
Afrikat me korda ei tee, tahame Euroopa lihapottide juurde! (Foto: Scanpix)

Aafrika Euroopasse ülekolimine on nüüd täiesti avalikult maha hõigatud, selleks nõuab ÜRO raha ja piiride avamist.

ÜRO nõudis kolmapäeval 100 miljonit dollarit, et tugevdada oma toetusprogrammi Aafrika sõjakolletest põgenevatele inimestele, kes võtavad ette ohtliku teekonna Euroopasse. Seda raha on vaja uue strateegia jaoks, mis keskendub tõhusamale abi osutamisele teekonnal Vahemereni.

“ÜRO pagulasamet UNHCR taotleb veidi üle 100 miljoni dollari, et tugevdada pagulaste kaitset Aafrika riikides teel Vahemerele,” teatas agentuur. “Turvalise ja asjaliku alternatiivi pakkumine eluohtlikele teekondadele, mida saadavad väärkohtlemine ja surm, on ülioluline prioriteet.”

UNHCR tegi riikidele ka üleskutse teha seaduslikku piiriületust põgenikele kättesaadavamaks, et vähendada vajadust ohtlikke merereiside järele.

UNHCR väljendas sügavat muret Saheli piirkonna aga ka mandri idaosa konfliktide pärast, mis kohalikku rahvastikku aina enam ümber asuma sunnivad.

Konfliktide tõttu võtab aina enam inimesi ette ohtliku teekonna üle Vahemere Euroopasse, mis viis mullu ainuüksi mere kesk- ja lääneosa rändeteedel 1064 surmani, märkis UNHCR.

Vägivald Saheli piirkonnas on ÜRO andmeil sundinud kodudest pagema umbes 2,9 miljonit inimest.

“Kuna regioonis ei ole väljavaadet rahule ja stabiilsusele, on ümberasumise jätkumine väga tõenäoline,” hoiatas pagulasamet ja rõhutas, et seetõttu jätkuvad ka katsed jõuda Euroopasse.

Mere ületamine ei ole aga ainus ohtlik osa põgenike teekonnast, kuivõrd sageli langetakse juba varem inimkaubitsejate ohvriks.

“Me kuuleme hirmsaid tunnistusi brutaalsusest ja väärkohtlemisest, mille all põgenikud ja migrandid teel Vahemereni kannatavad,” ütles UNHCR-i Vahemere erisaadik Vincent Cochetel.

“Paljud langevad inimkaubitsejate ja smugeldajate küüsi ning neid väärkoheldakse, neilt pressitakse raha välja, neid vägistatakse ja vahel ka tapetakse või jäetakse surema,” rääkis ta.

“Meil on sisuliselt liiga hilja sekkuda, kui inimesed on juba Liibüasse või Lääne-Saharasse jõudnud,” märkis Cochetel ja rõhutas, et kaitset ja tuge ei tule pakkuda ainult rannikuriikides.

Samuti kritiseeris agentuur riike, mis on oma piirid migrantidele sulgenud. Eriti Euroopa riike nagu Itaalia, mis on jätnud migrante pikaks ajaks merele ja saatnud neid tagasi sõjakaoses Liibüasse. (AFP-BNS-UU)