ÜRO pagulaste ülemvolinik: ainus lahendus on see, kui miljonid põgenikud saavad koju minna  

Maailm,
- Updated
Need inimesed peaksid olema rõõmsad tagasi koju, mitte võõrsile jõudes. Hondurase migrandid Mehhikos.

ÜRO pagulaste ülemvolinik Filippo Grandi ütleb: kaotage minu töö – ja sellega ei saa mitte nõustuda, sest maailma migratsiooniprotsessid tuleb peatada.

“UNHCR-i 70. aastapäeval on minu väljakutse rahvusvahelisele üldsusele järgmine: kaotage minu töö. Seadke endale eesmärk ehitada üles maailm, kus ÜRO pagulasametit pole tõepoolest vaja, sest keegi pole sunnitud põgenema. Ärge saage minust valesti aru: praeguses olukorras on meie töö ülioluline, ometi on paradoks see, et meid ei peaks olemas olema. Kui leiame end tähistamas veel palju sünnipäevi, on ainus järeldus, et rahvusvaheline üldsus on läbi kukkunud,” vahendab ERR ülemvolinikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Grandi ütleb, et kui massilist põgenemist põhjustavad tegurid lahendatakse vaid pooles tosinas riigis, võiksid koju minna miljonid pagulased, samuti veel miljonid sisepõgenikud. “See oleks väga hea algus ja see oleks juba midagi, mida me kõik saaksime tõesti tähistada,” lisab ta.

Eesti on hetkel otsustanud võtta osa rändeprobleemide lahendamisest sel moel, et annab oma võimalusi ja vahendeid migratsioonilainega hakkamasaamiseks, kuid ise migrante enda juurde võtta ei kavatse – ja see on ainus õige tee.

Kahjuks on Euroopa Liit tervikuna üks neist maailma jõududest, kes on pagulaspoliitika läbikukkumisele kaasa aidanud, ja seda ennekõike massimigratsiooni soodustamise ning inimkaubanduse turgutamisega. Sest kui migrante ei võetaks massiliselt vastu, vaid üle Vahemere tulek muudetaks raskeks ning mõttetuks, jääksid koju miljonid majandusmigrandid. Sõjapõgenikud ootavad üldjuhul lähiriikide laagrites, et saaks kunagi koju naasta, liikuma hakkasid süürlased vaid Merkeli kutse peale.

Maailma tulevik seisneb selles, et inimesed saavad rahus oma kodumaal elada, mitte nende üle maailma laialijaotamises.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused