ÜRO peasekretär António Guterres kuulutas ennast avalikult feministiks – ega Kolmanda maailma naistel sellest kergem hakka

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Maailma esifeminist António Guterres (vasakul) koos muusik Bonoga, kes lubab kogu võimu maailmas aafriklastele üle anda.

Kui võimumehed kuulutavad ennast feministideks, siis tekib paratamatult küsimus, et kas nad tahavad seelikut selga tõmmates ikkagi kameeleonmehena võimu juurde jääda.

ÜRO peasekretär António Guterres ütles neljapäeval, et Maa tuleviku kindlustamiseks tuleb hakata kohe võimu muutma ja ümber jagama. “Sellepärast peaksid kõik mehed toetama naiste õigusi ja soolist võrdsust. Ja sellepärast olen ma uhkusega feminist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ennast on feministiks kuulutanud ka Kanada peaminister Justin Trudeau, kes lubas ka poegadest feministid kasvatada – aga nii ei pääse ju tegelikud naised ikkagi võimu juurde, sest seal on ees feministmehed.

Guterres kutsus neljapäeval lõpetama soolist ebavõrdsust, mis olevat 21. sajandil häbiväärne ja rumal. Ta  tõi võrdluseks orjapidamise ja kolonialismi ning rõhutas, et naiste ja tüdrukute diskrimineerimine on ikka veel maailmas tõsine probleem.

“Misogüünia on kõikjal,” ütles ta, “alates naiste naeruvääristamisest möllavate hormoonidega hüsteeriliste olenditena rutiinse hindamiseni välimuse põhjal, naiste loomulikke kehatalitusi ümbritsevatest müütidest ja tabudest meeste patroneeriva kõnepruugi ja ohvri süüdistamiseni.”

Nagu eelnevast naiste alavääristamise kirjeldamisest selgub, tahab ÜRO peasekretär naiste võrdõiguslikkust arendada just euroopalikus kultuuriruumis, kus feministid selliste väidetavate väärnähtuste vastu võitlevad.

See aga tähendab, et ÜRO jätab tähelepanuta kümnete laste sünnitamisega ärakurnatavad aafriklannad, alamasse seisusesse surutud mosleminaised, Indias massiliselt vägistatavad hindulannad ning kogu Kolmanda maailma õigusteta vaevleva õrnema soo.

Tükk maad lihtsam on ju peksta “valget keskealist meest”, kes vähemalt Lääne-Euroopas enam feministidele vastu ei hakka, kui võidelda naist alandava moslemimehe vastu, kes kõhkle võrdõiguslase vastu ka kätt tõstmast.

Feministidest mehed aga on nagu kuked, kes kanakarja üle võimu säilitamiseks lubavad munema ja hauduma hakata, peaasi, et teistest kõrgemal õrrel istudes kireda saaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused