ÜRO peasekretär hoiatas: kupeldajad lõikavad Ukraina sõjast kasu

Maailm,
©Scanpix
ÜRO

Olukorras, kus Ukraina sõja eest on veidi enam kui kuu ajaga põgenenud üle 4,2 miljoni inimese – enamjaolt naised ja lapsed –, on lihtne leida neid, keda ära kasutada, kirjutas Postimees läinud nädalal. „Kurjategijatele ja inimkaubitsejatele ei ole Ukraina sõda tragöödia,“ hoiatas ÜRO peasekretär António Guterres. „See on võimalus – ning sihtmärgiks on naised ja lapsed.“

ÜRO põgenikeagentuuri UNHCR andmetel moodustavad naised ja lapsed umbes 90 protsenti Ukrainast lahkuvate põgenike arvust ning ÜRO sõnul on just nemad kõige kergem saak inimkaubitsejatele ja teistele, kes soovivad ebakindlat olukorda kurjasti ära kasutada.

„Meie kolleegide töö on kaitsta neid võimalike ohtude eest, nii et kõik ärakasutajad, värbajad, kupeldajad ja odava tööjõu jahtijad, kes oma koobastest välja ronivad, ei saaks neile lihtsalt läheneda,“ lausus Leedu inimkaubitsemise ja ärakasutamise vastase keskuse juhataja Kristina Mišinienė Leedu ringhäälingule.

„Kahjuks saame iga päev vabatahtlikelt või ukrainlastelt endilt teateid, et neid üritatakse värvata või meelitada raskesti usutavate pakkumistega,“ lisas Mišinienė.

Selle kõige eest, millest rääkis ÜRO peasekretär, hoiatas äsja ka Mart Helme, mis aga tekitas Eestis tabuteemana emotsionaalset resonantsi ning isiklikke ja roppe rünnakuid.

Postimees kirjutas täna, et Eestis pole teadaolevalt veel tehtud katseid värvata põgenikke prostituudiks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused