ÜRO pikimate kliimakõneluste fiasko näitab kogu ürituse läbimõtlematust

Maailm,
©UU
Kliimaleppe takerdumine tuletab meelde, et alustada tuleks kodumaise looduse säästmisest, mitte ülemaailmsest süsinikupaanikast.

ÜRO kliimakõnelused Madridis lõppesid pühapäeval tulemusteta ja läbirääkijad lükkasid ülemaailmse süsinikuturu üle otsustamise edasi järgmisse aastasse.

Kõnelused kujunesid küll ajaloo pikimateks, kuid sellest hoolimata tuli tähtsaim küsimus järgmise aasta Glasgow kohtumiseni edasi lükata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Süsinikuturg kehtestab peamise kasvuhoonegaasi süsinikdioksiidi emissioonile hinna ning võimaldab riikidel ja firmadel kaubelda heitmelubadega, mida järkjärgult kärpides kannustataks kasutama vähem saastavaid tehnoloogiaid.

Euroopa riigid ja mitmed teised on seisukohal, et süsinikukrediidiga kauplemise tingimustes kokku leppimata jätmine on parem kui nõrk kokkulepe, mis võib kahjustada kümmekonda juba olemasolevat piirkondlikku kauplemismehhanismi.

Kaks nädalat kestnud läbirääkimistel globaalse soojenemise mõjude ja nendega toimetuleku üle võtsid delegaadid ligi 200 riigist vastu deklaratsiooni, milles nõuti suuremaid ambitsioone kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamises ja kliimamuutuse mõju alla kannatavate vaeste riikide aitamist.

Riigid leppisid Madridis ka kokku kiimamuutuse ees kõige kaitsetumatele riikidele kompensatsiooniks raha eraldamises. See on teema, mis puudutab eriti teravalt väikseid saareriike.

Kliimakõneluste lõpptulemus näitab, et kogu süsinikuneutraalsuse küsimus võeti ette üleöö ja hüsteeriaga ning veidi kainenedes on hakatud mõistma, et aastakümnete jooksul kuhjunud kliimaprobleemi ei saa lahendada kohe ja majandusi välja suretades. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused