ÜRO põgenikekomissar: Euroopa ei ole uueks põgenikelaineks valmis

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
ÜRO põgenikekomissar Filippo Grandi.

Maailmaorganisatsiooni põgenikekomissar hurjutab Euroopa Liitu enda lõdvakslaskmise eest, samas aga üritab eurooplastele jätkuvalt migrantide vastuvõtmise kohustuslikuks teha.

Intervjuus Die Weltile kritiseerib ÜRO põgenikekomissar Filippo Grandi Euroopa Liitu selle eest, et liit tegeleb peamiselt iseenda probleemidega, uueks migratsioonilaineks puudub aga taas piisav valmidus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Grandi on kindel, et migratsioonisurve Lääne riikidele ei lakka, hoolimata sellest, et 2015. aasta immigratsioonikriisile on järgnenud vaiksem periood. „Kaosefaasi järel on valitsustel praegu võimalus selle teemaga korralikult tegeleda. Ühest küljest peab Euroopa leidma vastused küsimusele, mis saab siis, kui migrantide arv taas tõuseb. Oluline on tegeleda saabunud põgenike integreerimisega. Kuid eelkõige ei tohiks Euroopa teha seda viga, et võtab migratsiooniküsimuse päevakorrast maha, kuna sisserändajate arv on vähenenud. Maailmas on ka edaspidi hulgaliselt kriise,“ ütleb Grandi.

Lepingud Türgi ja Liibüaga on Grandi arvates arusaadavad, kuid meeles tuleb pidada seda, et kui Türgi on funktsioneeriv riik, siis Liibüa on pärast aastaid kestnud kodusõda kehvas seisus. Seetõttu ei usu ta, et Liibüa oleks Euroopale migratsiooniküsimustes usaldusväärseks partneriks.

Kommenteerides keerulist olukorda Kreeka saartel, leiab Grandi, et on hea, kui migrandid ja asüülitaotlejad saartelt kiiresti maismaale toimetatakse ja et Euroopa peaks siin paremat koostöövalmidust üles näitama. „Vastutus ei peaks jääma ainult välispiiriga riikidele, seda tuleb kindlasti jagada,“ ütleb Grandi.

Lisaks leiab ta, et Euroopa ei ole uueks võimalikuks migratsioonikriisiks kaugeltki valmis. „Riigid ei tee piisavalt koostööd. Sellele ei ole kaasa aidanud ka mõnede riikide kampaania, millega nähakse põgenikes ainult ohtu,“ ütleb Grandi ja pidades siin ilmselt silmas Ungarit. „Praegu on olukord lihtsalt selline, et leidub inimesi, kes vajavad rahvusvahelist kaitset ja seega endiselt Euroopat. Minu ülesanne on meenutada Euroopale tema kohustust.“

Õnneotsijate ja majandusmigrantide jaoks peaks Euroopa Grandi meelest oma tööturgu paremini reguleerima, leidma paremaid ja lihtsamaid viise töölubade ja viisade saamiseks. Lisaks leiab ta, et Euroopa peaks tegema kõik endast oleneva, et aidata kaasa kriisi lahendamisele Liibüas, kuna selle eskaleerumisel ootab ees uus suur põgenikekriis.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused