ÜRO: politseitöö ei tohi olla seotud rassismiga. Aga kui pahalased ongi peamiselt ühest rassist?

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
George Floydi meeletu karjäär – uimastilaksu all olnud kurjategijast peaaegu rassikangelaseks.

Ameerikas üritatakse politseid igati võitlusvõimetuks muuta – et vägivald saaks vohada. See leiab tuge ka ÜRO-lt.

“USA mustanahalise Jacob Blake’i tulistamine vastasseisus politseiga osutab valusalt vajadusele kaotada politseitöö sidemed rassismiga,” ütles ÜRO inimõiguste ülemvoliniku (UNHCHR) pressiesindaja Rupert Colville reedel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“See tõeliselt traagiline episood rõhutab taas vajadust astuda kiiresti samme kaotamaks sidemed strukturaalse rassismi ja politseitöö vahel,” ütles Colville Genfis ajakirjanikele. “Afroameeriklastele saab Ühendriikides suhetes korrakaitseorganitega jätkuvalt osaks diferentseeriv kohtlemine ja nad on suuremas ohus.”

Colville jätab muidugi märkimata, et juba enne Floydi hukkumist olid afroameeriklased üks suurimaid kuritegevuses silma paistvaid etnilisi gruppe – kui neid on teistest rohkem, ei saa “rassismi” vältida ja kurjategijaid “triibuliste nimekirjade” järgi, kus valitseks rasside võrdsus, vahistada.

Lisaks jätavad kõik politsei kritiseerijad tähelepanuta selle, kui suures ohus on politseinike endi elud ja et see on eelduseks pidevas pinges olevate politseinike ülereageerimisele – kui neegrid on kiired tulistama, suhtutakse ka neisse suurema kahtlusega, ja püütakse ennetada iseenda hukkumist kurjategija kuuli läbi.

Praegune olukord, kus Ameerika tänavad põlevad ja vägivaldsete rassismivastaste meeleavalduste südames on mustad, tekitab eriti raske olukorra, kus märatsejaid ei saagi ohjeldada, kui neegrid rahule jätta, mida nad iganes ka ei teeks.

Politsei neutraliseerimise kampaania demokraatide kontrollitavates linnades võib viia olukorrani, kus korrakaitse jääb nõrgaks,  mustanahalisi seaduserikkujaid ei juleta rassismisüüdistuste hirmus enam takistada ja kuritegevus muutub negroidse rassi privileegiks.

Ja lõpetuseks – rassirahutused algasidki kurjategija kinnipidamisest. Nüüd on raseda sihtijast ja uimastisõltlasest saanud vaata et rahvuskangelane.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused