Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO uus kliimajuht kritiseerib kliimahüsteerilist maailmalõpusõnumit

02.08.2023
ÜRO uus kliimajuht Jim Skea.
© Scanpix

Eesti meedia on kaasa läinud absurdste maailmalõpuennustustega a la “viimase 120 000 aasta kuumim juulikuu”, kuid isegi ÜRO hoiatab, et selline hüsteeriaõhutamine annab hoopiski vastupidise efekti.

ÜRO valitsustevahelise kliimamuutuse eksperdirühma (IPCC) uus juht Jim Skea hoiatas, et apokalüptilised sõnumid kliimamuutuste mõjust halvavad avalikkust ega motiveeri inimesi planeeti kaitsma, vahendab ERR Briti lehte The Telegraph.

“Kui edastate pidevalt sõnumit, et me kõik oleme väljasuremisele määratud, siis halvab see inimesi ja takistab neil astumast vajalikke samme, et kliimamuutustega toime tulla,” ütles professor Skea. Ta lisas, et planeedi soojenemine üle 1,5 kraadi tööstusrevolutsioonieelse temperatuuriga võrreldes ei ole inimkonnale eksistentsiaalne oht.

Eestis on paraku nii meedia kui võimulolijad edendamas just hüsteerilist kliimakatastroofi-agendat. Kui meedia ajab inimesed lihtsalt hulluks (paneb näiteks lastest loobuma), siis Kaja Kallase valitsus teeb ka kliimahüsteerilisi ja lammutavaid majandusotsuseid.

Uued Uudised