Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA armee on muudetud vasakpoolsete rassi- ja sooteemaliste eksperimentide kohaks

22.11.2022
USA armees propageeritakse kriitilist rassiteooriat ja toetatakse valgete vastaseid vaateid.
© Scanpix

USA praegune administratsioon on juurutanud armees terve hulga tegevusi, millega edendatakse kriitilise rassiteooria ja soolise identiteedi teemasid, mis samas nõrgestavad sõjaväge väga tõsiselt, kirjutab Fox News.

Ühes hiljuti koostatud raportis kritiseeritakse teravalt armees toimuvat: „Meie sõjaväe üks ja ainus eesmärk on tagada meie rahva üldine kaitse. Armeed ei tohi muuta vasaktiiva sotsiaalseks eksperimendiks. Armeest ei tohi saada vemmal, mis peksab ameeriklasi endid. Ja armeed ei tohi halvata hirm, et kogemata võidakse solvata mõnd Ivy League’i ülikoolide kohvitoa seltskonda või progressiviste.“

Vabariiklastest kongressiliikmete Marco Rubio ja Chip Roy koostatud raportis tuuakse üksikasjalikult välja, kuidas sõjavägi on eraldanud ressursse nn äärmusluse väljajuurimiseks ning vasakpoolsete rassi- ja sooteemaliste ideede levitamiseks. Raportis on ära toodud ka täpne dokumentatsioon, kuidas armees propageeritakse kriitilist rassiteooriat ja toetatakse valgete vastaseid vaateid.

Vähem kui kuu aega pärast president Joe Bideni ametisse astumist käskis kaitseminister Lloyd Austin panna paika päeva, mil sõjaväes võetakse arutluse alla „äärmusluse“ teemad. Bideni administratsiooni koostatud ülevaatest selgus hiljem siiski, et kogu sõjaväes avastati vaid sada n-ö äärmusluse juhtumit, mis moodustab armee tegevväelastest 0,005%. Ka sõjaväeakadeemiates on üha olulisemal kohal nn rassismivastased lähenemisviisid, ehkki kaitseministeerium on eitanud kriitilise rassiteooria õpetamist akadeemiates.

Marco Rubio sõnul on sellised rassipõhised algatused häirivad ja ohustavad Ameerika julgeolekut. „Selle asemel, et tegeleda Ameerika vägevana hoidmisega ja oma rahva kaitsmisena, ahvib sõjavägi virgunute absurdi,“ ütles Rubio Fox News Digitalile. „See on rumal, see ei toimi ja see on ohtlik. Peame mõtlema rohkem sellele, kuidas tegeleda Hiina lennukikandjatega ja vähem sellele, milliseid asesõnu kasutada.“

Vabariiklaste koostatud raportist selgub, et mitmekesisusele keskendumine on jõudnud isegi USA erioperatsioonide väejuhatusse, mis juhib riikliku julgeoleku huvides läbiviidavaid erioperatsioone. Selle väejuhatuse mitmekesisuse ja kaasamise strateegilises plaanis – mille esitamine on Bideni korraldusel kohustuslik – seisab, et mitmekesisus ja kaasamine tuleb integreerida üksuse eesmärkidesse ja tegevusprioriteetidesse.

Raporti sõnul katab sõjavägi ka oma liikmete nn soovahetuse protseduuride kulud, lubab teenistusse transsoolisi inimesi ja võimaldab kasutada tualette ja pesuruume vastavalt isiku eelistatud soole. Sõjaväe viimaste aastate värbamisvideod kuulutavad suurelt LGBT kogukonna kaasamist ja vikerkaarelipu kasutamist armees. Ühes Saksamaal asuvas USA sõjaväebaasis plaaniti sel aastal isegi lastele transvestiitide lugemistundi, mis jäeti siiski avalikkuse nõudmisel ära.

Chip Roy sõnul takistab niisugune laiaulatuslik ideologiseerimine sõjaväge keskendumast oma tõelistele eesmärkidele. „Kaitseministeeriumi prioriteet peaks olema meie armee meeste ja naiste väljaõpe, et nad oleksid ühtne, surmav ning lahinguvalmis jõud, mis on valmis kaitsma Ameerika Ühendriike ja tema huve silmapilkselt,“ ütles Roy Fox News Digitalile. „Ent selle asemel kasutab Bideni virgunud Pentagon maksumaksja raha Ameerika vastase jultunud ideoloogia propageerimisele.“

Allikas: Fox News